Harmonik ve UPS

erdem_555

Üye
Online ups leri araştırırken non-linear yükte THD <%7 linearda THD <%4 yada THD<%3 gibi yazımlar gördüm.
THD = total harmonic distortion.

Bilgisayarların nonlinear yükleme yaptığını netten okudum, ne kadar doğru bilemiyorum. Bu ups i bilgisayar, elektronik müzik aletleri ve ses işleyicilerinde kullanacağım.

Merak ettiğim konular,

1)UPS 3000va ben bundan 800va 1000va gibi kullanım yaparsam THD ler daha düşer mi? (yani ihtiyacım olan gücün 2-3 katı güçte bir online ups alırsam avantaj olur mu?)

2) Şehir şebekesi için konuşursak, Trafoya yakın oldukça THD düşer mi artar mı? Şehir şebekesinin online ups ten daha temiz yani daha az THD içermesi mümkün mü?

3)Online ups te belirtilen nonlinear yükte yüzde 7 lik THD elektronik cihazlara zararı ne açıdan olur? Şehir şebekesini kullanmak daha avantajlı olabilir mi?

Not: elektrik elektronik konusunda çok bilgisizim, hatalı yazım yada kavram karışıklığı yaptı isem kusura bakmayın.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
3 kva sıkıntı çıkarmaz büyük güçlü ups ler yapar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri