HARMONİĞE EN DAYANIKLI AC SÜRÜCÜ HANGİSİ

Arkadaşlar hayırlı işler .....
yurt dısında haddanede çalısıyorum kendi santrali olan ve aynı baradan hem çelik hane hemde haddane.
buda sebeke hz ve gerilimin dalgalanmasna harmoniklerin olusmasına neden oluyor
benim sizlerin tecrubelerizden istedigim hangi ac drive bu kosullara daha uygun oldugu
kesin çözüm beklemiyorum ama fikirleriniz benim icin önemli TESEKÜRLER

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sürücü klasmanını değiştirirseniz yani sürücü alt değerinin motor etiketine eşit olan sürücülerdir. (Motor akımı 18A , sürücü akımı 18-25 A gibi)
Muhtemelen sürücü kapasitörleri istenilen motor akımını yani gücünü karşılayamamasıdır. Şayet 220 V sürücü kullanıyorsanız mutlaka 3 fazlısını ve bir üst sınıfı olanını kullanınız.
Control techniques olabilir.

Kolay gelsin...

cevabın icin sagol benim daha cok surucu secimi icin yardımcı olursanız su an simesin ac ve dc suruculerini kullanıyoruz

emc filtresi olan control techniques öneririm çoğu türk firmaları harmoniği yüksek olan iran için kullanıyorlar tek fazlılar içinde emc filtre var

abb inverterleri bu konuda tek geçerim, doğru montajı yapılmış bir sistemde kesinlikle arıza sorunu çıkmaz

Kesinlikle mitsubishi drive harmonik ve emc konusunda en iyi sürücü.

arkadaşım bende abb kullanıyorum 10 yıldır tık yok.ben abb öneririm.

Harmonikleri önlemek için üretici firmalar kendi ürünlerine özel filitreler geliştirmiş durumdalar.Bütün üreticilerde bu ürün bulunmakta. Konuyla ilgili inverteri temin etmiş olduğunuz üretici ile irtibata geçerseniz.Size uygun filitre yi tarafınıza bildirecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri