Hareket sensörünü gerektiğinde devre dışı bırakacak anahtar

sensor.jpg
Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum. Elektriği çok severim ve yıllardır forumdan faydalanıyorum. Amatör olduğum için resim de teknik falan değil. Sorum şu mutfağa led döşemiştim şimdi 180 derece hareket sensörü taktım ve çalışıyor. Gerektiğinde elle yakabilmek için ikinci bir anahtar bağlayacağım. Yani hem A hem de B anahtarı kapalıyken sensöre yada ledlere zarar gelirmi ? Detay verebilecek var mı? Çok teşekkür ediyorum şimdiden.

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 21746 Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum. Elektriği çok severim ve yıllardır forumdan faydalanıyorum. Amatör olduğum için resim de teknik falan değil. Sorum şu mutfağa led döşemiştim şimdi 180 derece hareket sensörü taktım ve çalışıyor. Gerektiğinde elle yakabilmek için ikinci bir anahtar bağlayacağım. Yani hem A hem de B anahtarı kapalıyken sensöre yada ledlere zarar gelirmi ? Detay verebilecek var mı? Çok teşekkür ediyorum şimdiden.
aynı voltaj olduğu için herhangi bir sorun olmaz

Dur yapma! faz dediğin 220vac pil gerilimi nedir?
Faz dediğim 220 volt şehir gerilimini kastetmiştim. Mesajı yeni gördüm ama bağlanıtyı yaptım tam istediğim gibi oldu. Sürekli mutfakta durulacaksa artık direk yakabiliyorum. Arada girip çıkarken de kendisi yanabiliyor. Tabi B anahtarı sürekli kapalı değil. Kullanacağımda açıyorum. Çok teşekkür ederim ilginize. Bugün de patmadım :)

Hayırlı olsun, Şema anlatım iyidi, bi tutamda macera, güzel iş çıkmış. Okuyan arkadaşlar, Abüü koşun , acil, bi bakın, yardım yardım, diye yardırmadan önce incelerlerse, mantıkdan hareketle daha da güzel şeyler çıkarabilir.

Şema, var
Anlatım, var
Macera;
''aynı voltaj olduğu için herhangi bir sorun olmaz''
''gidip bağlıyorum umarım patlamaz :) Çok teşekkür ederim.''
''Dur yapma! faz dediğin 220vac pil gerilimi nedir?''
''Faz dediğim 220 volt şehir gerilimini kastetmiştim. Mesajı yeni gördüm ama bağlanıtyı yaptım ,,,,,,,Çok teşekkür ederim ilginize. Bugün de patmadım''

''Abüü koşun , acil, bi bakın, yardım yardım'' Bir sürü konu başlığı var. @breakingbad ise şemasını koymuş, ne yapmak istediğini yazmış, yardımı talep etmiş.
Başka arkadaşlar konuyu okurlarsa benzer işlerde, Forumda mesaj kirliliğ olmaz zaman kaybetmez daha güzel işler çıkarabilirler.

Bir konveyoru, istersem sürekli dönderebilirim, yada ürün geldiğnde sensör görür ve kendi döner.

''mantıkdan hareketle daha da güzel şeyler çıkarabilir.''

''Sürekli mutfakta durulacaksa artık direk yakabiliyorum. Arada girip çıkarken de kendisi yanabiliyor. Tabi B anahtarı sürekli kapalı değil. Kullanacağımda açıyorum.''

Ekli dosyayı görüntüle 21746 Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum. Elektriği çok severim ve yıllardır forumdan faydalanıyorum. Amatör olduğum için resim de teknik falan değil. Sorum şu mutfağa led döşemiştim şimdi 180 derece hareket sensörü taktım ve çalışıyor. Gerektiğinde elle yakabilmek için ikinci bir anahtar bağlayacağım. Yani hem A hem de B anahtarı kapalıyken sensöre yada ledlere zarar gelirmi ? Detay verebilecek var mı? Çok teşekkür ediyorum şimdiden.
Şema, var
Anlatım, var

Macera;
''aynı voltaj olduğu için herhangi bir sorun olmaz''
''gidip bağlıyorum umarım patlamaz :) Çok teşekkür ederim.''
''Dur yapma! faz dediğin 220vac pil gerilimi nedir?''
''Faz dediğim 220 volt şehir gerilimini kastetmiştim. Mesajı yeni gördüm ama bağlanıtyı yaptım ,,,,,,,Çok teşekkür ederim ilginize. Bugün de patmadım''

''Abüü koşun , acil, bi bakın, yardım yardım'' Bir sürü konu başlığı var. @breakingbad ise şemasını koymuş, ne yapmak istediğini yazmış, yardımı talep etmiş.
Başka arkadaşlar konuyu okurlarsa benzer işlerde, Forumda mesaj kirliliğ olmaz zaman kaybetmez daha güzel işler çıkarabilirler.

Bir konveyoru, istersem sürekli dönderebilirim, yada ürün geldiğnde sensör görür ve kendi döner.

''mantıkdan hareketle daha da güzel şeyler çıkarabilir.''

''Sürekli mutfakta durulacaksa artık direk yakabiliyorum. Arada girip çıkarken de kendisi yanabiliyor. Tabi B anahtarı sürekli kapalı değil. Kullanacağımda açıyorum.''
Sayfa açıktı mesajımı yazdım aradaki mesajı görmedim, bunu vurguluyorsan tamam başka derdin varsa açık yaz takılı plak gibi konuşma yakışmadı!

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri