hareket ,hız radarı

Arkadaşlar şimdi by lennt in cevabina sarildim...gerginlik sensorunu ilk defa duydum ...arastirdim biraz ...çozum olabilir...yarin firsat bulursam daha inceleyecem ...çözum bulmaya çalisan tum dostlara tşk ederim....iyiki varsiniz...
En ucuz olarak sizin sorunu çözecek yöntem bu bence de!Elektronik devre yaptırıp isteğinize göre de sistem çalışabilir ama hem pahalı olur hemde elektronik devre ne kadar sağlam çalışır
Slm devir bekcisi isinizi gormez mi bir de tekstil iplik bobinlerinde gerginlik sensoru kullanilmakta arastirin.

Ilgili davranip cevap yazano arkadaşlara müteşekkirim.Ama Ben sorunumu anlatamadim.boruyu ceken bir makina var bu makinanin donen miline(redüktör bagli) encoder bagli ...sorun şu ki boru gellmese de mil ve encoder doner ama boru gelmemektedir...yani sargi mili patinaj yPar doner ama boru iletlemez.işte bu durumda borunun ilerlemedigini goren sensor boruyu durdursun...

Boruyu çeken makina boru gelmediğinde zorlanıp aşırı akım çekiyorsa bu durumu dedekte edip boruyu durdurabilirsiniz. sistemi görmeden fazla şey söyleyemiyorum.

Yanlisim yoksa gerginlikte yine ir sensor kullanilmakta 2. Verdigim ornek de bunun boruya uygulanmis hali idi. Saygilarimla.

By lent biraz daha detaylı anlatirsan cok sevinecem.Çok sagolun...saygilar

Boru beslemesinin duz olmamasi biraz kambur bicimde olmasi gerektigini dusundum. Patinaj yaptiginda ise boru duzlesmeli. Bunu saglayabilmeniz gerekiyor. Buna gore ir ciftini yay kanbur acisi altina karsilikli koyabilir isin kesildiginde role alarm caldirir veya boru besleme motorunu durdurur, veya yansimayla duzlestiginde alici tetiklenecek durumda ayarlayin.

Arkadaşlar merhaba...
Kesmez ve by lent arkadaşların fikri ile bir çözüm bulduk gibi katkınızı bekliyorum...
Makinadan çıkıp sarma sehpasına giden boru uzerine tekerlekli encoder ve bu encoder alarmli takometreye bagli olsa...takometrede hiz sıfır iken motor dursun...ve takometredeki hıza gore sarma sehpasi donsun...mümkün mu arkadaşlar...
https://m.turkish.alibaba.com/p-det...1.html?spm=a2706.8168334.1998817009.48.3vmk0T
Bu yukarıdaki link takometre örnegi...ayrica arkadaşlar bilgi eksikligim var...bilmem encoderden bu komutlari takometre olmaksızin verdirebilir miyiz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar gunaydin...Hiz kontrol cihazinin potansiyometresi olarak takometre ve sensor kullanabilirmiyiz.Başka bir anlatimla hiz olcen takometredeki degere gore motor hizini belirleyebilir miyiZ.Takometrede hiz O(sıfır) iken motor dursun gibi...saygilar....

Proximity kullan hocam. Mesafe sensorudur. Arabalarda kullanilan park sensorleride ihtiyacini karsilar.

ilginiz icin teşekkür ederim ama Donanimla ilgili baglanti ile ilgili biraz daha detay mumkun mu? sagolun...

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri