hareket algılayıcı sensür sorunu

kimber47

Üye
arkadaşlar benim sorum hareket algılayıcı sensürler en fazla kac daka devreyi acık tutabilir
ve devreyi actıktak sonra geri kapatmamasını sağlaya bilirmiyiz yani bir kere hareket algıladı sonra devreyi kapatmasın bir daha böyle bir şey mümkünmü bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Hareket algılayıcılarda herhangi süre kısıtlaması yok.Hareket olduğu süre çıkış vermeye işlemi devam eder.Hareketi algıladıktan sonra devamlı sinyal istiyorsan röle kullanman gerekecek.Rölenin enerjisini nasıl kesmen gerekecek

Kullanacağınız yüke göre basit 2 farklı devre tasarlanabilir.

1-Dc bir yük kullanıcaksan tristör kullanılabilir. tristörün tetik ucu bir kere tetiklendiğinde yüke bağlı enerjiyi kesene kadar çalışır.

2-Ac veya Dc fark etmez. Röle kullananarak mühürleme metodu ile yapabilirsin.

[/QUOTE]2-Ac veya Dc fark etmez. Röle kullananarak mühürleme metodu ile yapabilirsin.[/QUOTE]

Çok doğru ve kolay. Saygılar

mühürleme olayı benimde aklıma yatı lise yılarından hatırlıyorum kumanda sistemlerinde mühürleme yapıyorduk ama çok oldu basit bir mühürleme cizimi gösterebilecek bi arkadaş varmı

ben birtane röledevresini sensör vasıtasıyla calıştırmak istiyorum.sorsor tur sayıcılar gibi hareket oldugu zaman devreye girecekve 12 v röleyi devreye alacak hangi sensörü tevsiye edesiniz ve baglantısı şeması.:confused: 80 v dc 9 v nasıl düşürürüm saygılar

sensörlerde toprak bağlantısı yok mu?

Merhabalar
Elimde cata marka 1200w lık hareket sensörü var.
Ve acknın 24 w led panelleri var bunlar iş yeri koridorlara montajını yaptık fakat sensörler kafalarına göre yanıp sonuyorlar. Yanık kalıyor vb. Sorun sensörlerdendir dedim ve değiştirdim yine aynı sekilde bazen biri yanıyor digeri sönüyor bu sekilde birbirini takip ediyor(istesen yapması zor). Hareket olmadan yanı sönüyor vs bu durum sensördenmi kaynaklıdır yoksa 24 w led panelden mi?
Cevaplar için teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri