Hangi Marka Makineler Almalıyım?

ya şöyle iyi bir tavsiyesi olan yok mu acaba<

Merhaba.Bu cihazların ve bu cihazlara ait beyin ve kartların tamirini yapan biriolarak size 3 numarayı tavsiye ediyorum.Asla vestel ve indesit kullanmanızı önermiyorum.Ayrıca 600 devir ile 1000 devir arasında sadece sıkma devir farkı var.Buda çok önemli değil.1000 devir çamaşırlarınız ve makinenizin ömrü açısından sakıncalı sayılabilen bir devir.600 devir yeterli.Unutmayın yıkama hızları aynı.Sadece sıkma hızı farklı.

s.a bence altus veya beko çünkü servisi ve yedek barçası çok helede garantisi uzuyosa bir miktar para yatırıp o zaman süper olur

4-"Altus Al-191-X 1000 Devir T.S.G Çamaşır Makinası" 515 tl
tavsiye ederim nede olsa o bir ''ARÇELİK'' ürünü :)

Değerli forum üyesi arkadaşlar evlenecek olan arkadaşlara hangi marka beyaz eşyaları tavsiye edersiniz. Neden?

Arkadaşım madem sordun söyleyim benim görüşümü biz hep arçelik kullanmış bir aileyiz ama son zamanlarda arçelik bir çok eşyayı kendisi yapmıyor mesela televizyonu gurundiğ yapıyor gibi.
şu an yeni evimize geçtik çamaşır makinesi bosch buzdolabı bosch aspratör bosch televizyon arçelik
1. sırada bosh öneririm
2.sırada arçelik
3.sırada beko
4.sırada simens
5.sırada vestel diye gider
tercih senin sen sordun ben cevapladım diğer arkadaşlarında görüşlerini al bakalım.

vestel ve siemens bayisi olan bir arkadasımının söylediğine göre buzdolabında amerikan malı al gerisini ne alırsan al...

Benim tavsiyem "xx marka iyidir" lafına itibar etmemenizdir. Bir markanın her ürünü kaliteli ve yüksek performanslı yapması mümkün değildir.

Aynı zamanda bir marka bir ürün gamında iyi olsa bile bazı kötü modelleri de olabilir.

Bu yüzden en doğrusu "şu markanın şu serisi" şeklinde olan tavsiyelerdir.

Mesela Arçelik'in Almanya üretimi, Kore üretimi makineleri de var; yerli üretim makineleri de. Fabrikası, teknolojileri ve parçaları tamamiyle farklı olan bu makineleri "Arçelik iyidir" diye genellemek mümkün değildir. Bu basit bir örnek, aynı durum piyasada büyük yer edinmiş başka markalar için de geçerli, hepsi yıllardır sanıldığı gibi aynı fabrikadan çıkmıyorlar.

İkincisi de servis konusu. Beyaz eşyalar(kombi veya otomobil gibi) teknik Bakım gerektiren ürünler değillerdir. Kaliteli bir ürünü alır ve 10-15 sene arası kullandıktan sonra ancak arızalarla karşılaşırsınız. Bunları da ya kendi imkanlarınızla hallettirir ya da ürünü değiştirirsiniz. Bu sebepten bence servisi yaygın diye göz göre göre kalitesi ve dayanıklılığı düşük olan ürünler kesinlikle alınmamalıdır. Alırsanız işiniz şansa kalır. Zaten servisi yaygın firmaların satış sonrası hizmeti büyük bir gelir kaynağı olarak gördükleri su götürmez bir gerçektir, bu sebepten bilerek düşük kaliteli ürünler üretir ve bu açıklarını 7 yıl garanti kampanyaları ile örterek güven kazanacaklarını düşünürler.

Benim tavsiyem "xx marka iyidir" lafına itibar etmemenizdir. Bir markanın her ürünü kaliteli ve yüksek performanslı yapması mümkün değildir.

Aynı zamanda bir marka bir ürün gamında iyi olsa bile bazı kötü modelleri de olabilir.

Bu yüzden en doğrusu "şu markanın şu serisi" şeklinde olan tavsiyelerdir.

Mesela Arçelik'in Almanya üretimi, Kore üretimi makineleri de var; yerli üretim makineleri de. Fabrikası, teknolojileri ve parçaları tamamiyle farklı olan bu makineleri "Arçelik iyidir" diye genellemek mümkün değildir. Bu basit bir örnek, aynı durum piyasada büyük yer edinmiş başka markalar için de geçerli, hepsi yıllardır sanıldığı gibi aynı fabrikadan çıkmıyorlar.

İkincisi de servis konusu. Beyaz eşyalar(kombi veya otomobil gibi) teknik bakım gerektiren ürünler değillerdir. Kaliteli bir ürünü alır ve 10-15 sene arası kullandıktan sonra ancak arızalarla karşılaşırsınız. Bunları da ya kendi imkanlarınızla hallettirir ya da ürünü değiştirirsiniz. Bu sebepten bence servisi yaygın diye göz göre göre kalitesi ve dayanıklılığı düşük olan ürünler kesinlikle alınmamalıdır. Alırsanız işiniz şansa kalır. Zaten servisi yaygın firmaların satış sonrası hizmeti büyük bir gelir kaynağı olarak gördükleri su götürmez bir gerçektir, bu sebepten bilerek düşük kaliteli ürünler üretir ve bu açıklarını 7 yıl garanti kampanyaları ile örterek güven kazanacaklarını düşünürler.[/QUOTE]

sevgili arkadaşım sana firmaların hepsini aynı kefeye koyup genelleme yaptığından dolayı katılmıyorum...
türkiyenin en ünlü markasının yetkili servisliğini 26 sene yaptım. bu süre zarfında 2000 2007 arasında yapmış olduğum garantili hizmet sayısı montaj haricinde her sene büyük bir oranda düştü...
2005 2007 arasında montaj hizmeti verdiğim ürünlerde %2 3 lük bir oranda 2. bir hizmet verdiğimi hatırlıyorum..
daha sonra bu firmanın yetkili servisliğini bıraktıktan sonra teknoloji dostu olan firmanın bir servisinde atelye şefi olarak 2 sene kadar çalıştım ve ykarıdaki cümlelerinde gecen durumla bizzat karşılaştım...
özetle söylediklerin her marka için gecerli değildir...
en azından bana görre
sevgiler
hakan

Ben de o açıkları daha çok Türkiye'nin en büyük servis teşkilatına sahip olan firmada tespit etmiştim ustam. Ayrıntılara girerdim ama inanın sayfalar sürer anlatacaklarım. Elbette fikirler farklı olabilir; üslubu bildikten sonra tartışmak ve fikir alışverişinde bulunmak insana çok şey kazandırır. Ben de fikirleriniz için teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri