Hangi Marka Kombiyi Takmalıyım?

arkadaşlar önerileriniz için teşekkür ederim.sayın arkaplan bizim yörede tabiki kombi sistemini döşeyen çok özel şirket var.mühendisleride kendilerinin elamanı.şimdi ben gidip bilği almak ve fiyat çıkarmak istediğimde sallıyorlar.ancak paranın hazır ve peşin olduğunu söylememiz lazımki ertesi gün gelip projesini çizip fiyat verirler.esnaflık burda böyle ne yazıkki.saygılar.

Slm arkadaşım , sağlıklı bir yaşam hayırlı günler .
Derdini anlıyorum !!! Tavsiyem öncelikle ısı yalıtımınızı ve tüm ısı sisteminin hakkında detaylı bir şekilde çok iyi bilgi edinip faliyete geçirmeniz . Hayırlı olması dileyimle ...

'' Herşeyi Düşünmek Çok Daha iyi ''
'' Önemli Olan Sormayı Hiç Bırakmamaktır ''
Sayğılarımla...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sayın arkaplan.siz bu işlerden iyi anlıyorsunuz.bana detaylı bir bilgi verebilirmisiniz rica etsem.hangi marka pprc boru kullanılsın.en fazla kaç dirsek olsun.dirsekler 45 mi 90 drecemi olsun.tek boru sistemiylemi yoksa çift boru sistemiylemi döşensin.borular kaçlık olsun.bunları bilmem lazım ki şirketin yaptıklarını gözü kapalı onaylamayayım.çok teşekkür ederim.saolun.

sayın arkaplan.siz bu işlerden iyi anlıyorsunuz.bana detaylı bir bilgi verebilirmisiniz rica etsem.hangi marka pprc boru kullanılsın.en fazla kaç dirsek olsun.dirsekler 45 mi 90 drecemi olsun.tek boru sistemiylemi yoksa çift boru sistemiylemi döşensin.borular kaçlık olsun.bunları bilmem lazım ki şirketin yaptıklarını gözü kapalı onaylamayayım.çok teşekkür ederim.saolun.

Slm sağlıklı bir yaşam hayırlı günler .
Öncelikle teşekkür ederim ,ben mühendis veya diğer . Sadece kullanıcıyım .
Sizin gibi araştırma yaptım , biraz inceliğine ve çok bilgi almak için mühendise danıştım. Size yardımcı olmaya çalışayım diyorum ne kadar yardımcı olsamda sadece tavsiyede bulunabilirim , deneyimlerimden .
Kusura bakmayın ilk önce proje için ısı yalıtımınızı + daire planı ( pencereler - kapı + balkon + yükseklik + odaların eni boyu vs diğer . yani mimari plan sunulmalıdır ister mühendis olsun , bilmedikden sonra cevabı olumsuz olur . Tüm bilgiler tam verilmelidir , sanki mühendis ev gelip kontrol edilmiş gibi .
Tüm bilgileri verin . tavsiyeler verebilirim .

Yerden ısıtma sistemleri + kollektör + sistemlerinde ( özel sistemdir ) herkes sistemi yapamaz ve çok araştırılıp döşenmelidir .
sadece yerden direk boru sisteminde de kullanılabilir . Rehau pahalı ve kalitelidir .
diğer borularda iki çeşitliği vardır birincisi işçilikte bir zaman alacak boru etli ve vs .özellik olduğundan ek yapmak boru kalemtraş ile boru açılacak ısıtma ek yapılır ikincisi işçilik kolay zamantan direk ısıma ile montaj . Dırsekler yerin duruma göre belirlenir ne kadar az olursa daha iyi olur .
Örneğin : arkadaşınızda kombi sistemin kontrol edin durumuna bakın !!!
sistemin en iyi döşendiğini ( çapraz bağlantılı ) anlamak için peteğin üstteki sıcak su girişinin ( vana ) alt kısmınındaki ısı derecesi ( elle kontrol edin ) veya ( alt vana ) sıcak su çıkışı tam karşısı ( sonuçta aynı yer ) peteğin tüm alanı ısınmış mı ?
Kol sistemi veya kollektör sistemi planı görmeden cevap zor .
Gaz için sistemde ileriye dönük düşülerek karar verilmelidir . malzemeler + kombi yeri vs gibi .
Doğalgaz yapım zamanı işlerin az olduğu zamandır ve peşin indirimlidir . nasıl boya herkes genellikle yazın boyatılır , boyacı ve boya pahalıdır . kışın kimse yüzüne bakmaz .
Doğalgaz için sertifikalı olmasına ( belgeli ) dikkat edin , bir sorun olursa yaptırımlar vardır .
ISI KAYBI HESABI İLE CİHAZ SEÇİM PROGRAMI
devam edecek Sayğılarımla...

tamam fazla karıştırmaya gerek yok. kardeş al

arkadaşlar.tesisat döşemesini dogalgaz şirketi 800 tl ye yaparım diyor.ben usta bir tesisatçıyla konuştum elamanımın bacanagı oldugu için bana hakan plastik boru ve fitting malzemesi kullanarak 500 tl ye yapacagını söyledi.32 lik boru kullanacagını söyledi ve işinin muhayyer oldugunuda söyledi.demirdöküm nitron 20.000 call hermatik kombide 1.000 tl.dogalgaz ocak+kombiye kadar tesisat 750 tl.100mt2 net ev için 8 mt demirdöküm plus pertek 800 tl.sayaç 315 tl.abonelik 350 tl.zeminin laminant parkesi 1.000 tl TOPLAM=3.965 tl yuvarla 4,000 tl gidiyor 100 mt2 bir ev için.sizce nasıl.teşekkürler.

arkadaşlar.tesisat döşemesini dogalgaz şirketi 800 tl ye yaparım diyor.ben usta bir tesisatçıyla konuştum elamanımın bacanagı oldugu için bana hakan plastik boru ve fitting malzemesi kullanarak 500 tl ye yapacagını söyledi.32 lik boru kullanacagını söyledi ve işinin muhayyer oldugunuda söyledi.demirdöküm nitron 20.000 call hermatik kombide 1.000 tl.dogalgaz ocak+kombiye kadar tesisat 750 tl.100mt2 net ev için 8 mt demirdöküm plus pertek 800 tl.sayaç 315 tl.abonelik 350 tl.zeminin laminant parkesi 1.000 tl TOPLAM=3.965 tl yuvarla 4,000 tl gidiyor 100 mt2 bir ev için.sizce nasıl.teşekkürler.

Slm arkadaşım ,
Sağlıklı bir yaşam hayırlı günler ve işler ,
Doğalgaz borusu tesisatını doğalgaz şirketine ( YETKİLİ ) yaptırın çünkü proje onayı için ayrıcana bedel ödersiniz , urfa doğalğaz şirketi yaptıracağınız doğal gaz boru tesisatına onay verecek mi ? bir hatada söktürür .D.gaz mühendisi sorumluluk almaz . kombi sistemi için plastik boru döşenmesi planınızı mühendis aracılığı ile planlı bir şekilde ( basınç hesapları yapılıp ve en uygun yere kombi ve peteklerin yeri ve m.tülü hesaplanıp vs .gibi ) istediğiniz kimseye döşetebilirsiniz bence uzman birine yaptırın . Sonra verim alamazsınız . İki ,üç kuruşun hesabın yapmayın dedim sonra 5- 10 kuruş harcarsınız ve diğer tadilat masrafları , gün kaybı vs gibi , şimdiden hayırlı olsun .
SAYGILARIMLA...

Slm arkadaşım ,
Sağlıklı bir yaşam hayırlı günler ve işler ,
Doğalgaz borusu tesisatını doğalgaz şirketine ( YETKİLİ ) yaptırın çünkü proje onayı için ayrıcana bedel ödersiniz , urfa doğalğaz şirketi yaptıracağınız doğal gaz boru tesisatına onay verecek mi ? bir hatada söktürür .D.gaz mühendisi sorumluluk almaz . kombi sistemi için plastik boru döşenmesi planınızı mühendis aracılığı ile planlı bir şekilde ( basınç hesapları yapılıp ve en uygun yere kombi ve peteklerin yeri ve m.tülü hesaplanıp vs .gibi ) istediğiniz kimseye döşetebilirsiniz bence uzman birine yaptırın . Sonra verim alamazsınız . İki ,üç kuruşun hesabın yapmayın dedim sonra 5- 10 kuruş harcarsınız ve diğer tadilat masrafları , gün kaybı vs gibi , şimdiden hayırlı olsun .
SAYGILARIMLA...

bir arkadaşımın dogalgaz şirketi var.urfa gazdan yetki belgeleride var.ama airfel bayi.bana tüm işler için 3.800 tl fiyat çıkardı vede 10 taksitle elden ödersin dedi.yani aylık 380 tl.ama kombiyi 20.000 cal airfel duo çift eşenjör.takarım diyor.airfel de tıkanıyorum.

Slm , arkadaşım Sağlıklı bir yaşam hayırlı günler .
karar senin !!!
Öncelik : ısı yalıtımı , doğru mühendislik , kalite malz vs , kaliteli işçilik , yetkili belgeli sayğılarımla...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri