Hanım beni öldürmeden...

volvox

Üye
Selam dostlar;

Evimizde Arçelik 3650A modeli çamaşır makinesi var. Çok garip bir model adı. O kadar arama yaptım makine ile alakalı 1-2 tane link buldum. Makinenin önünde ve arkasındaki etikette 3650A yazıyor, orası kesin.

Sorunum ise makine yıkama yapıyor, bir süre sonra tüm ışıkları sönüyor ve duruyor.
Kapatıp, tekrar açıyorum gene ses seda yok. 10-15 dak. bekliyorum tekrar deniyorum, bu sefer çalışmaya başlıyor ama bir süre sonra tekrar ışıkları sönüp, stop ediyor.

Makineyi açıp, kartını kablolarını kontrol ettim görsel bir sorun yok.

2 gündür uğraşıyorum ve çözemediğim için hanım beni öldürmeden yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Yardım lütfen....

anam yenge cinneti :)
usta eski modelse arçelik olarak değil de aeg olarak arat. etiketlerini falan sök. eski arçelikler aeg aslında:) olmadı pcb üzerindeki kodlara göre arama yap.
ışıkları söndürüyorsa kondansatorlere bak hamile kalan doğum yapan bir tane vardır oralarda bir tane:)

Kartlı modelse beslemeyi kontrol tamir et.

Arkadaşlar teşekkürler.
Fakat dediğim gibi, kart üzerinde şişik veya sorunlu kondansatör bulunmuyor.

Bugün bir şey fark ettim; makine yıkama yapıyor, ne zaman sıkmaya geçiyor işte ondan bir süre sonra makine duruyor ve 10-15 dakika boyunca makinenin hiç bir ışığı yanmıyor.

Vereceğiniz destekle akşam farklı denemeler yapabilirim?

sismesi gerekmez yuksek gerilimli kondansator ya da direncler sorun yaratabilir.
ya da sizma yapmistur. bilemeyiz iste,

Selam dostlar;

Evimizde Arçelik 3650A modeli çamaşır makinesi var. Çok garip bir model adı. O kadar arama yaptım makine ile alakalı 1-2 tane link buldum. Makinenin önünde ve arkasındaki etikette 3650A yazıyor, orası kesin.

Sorunum ise makine yıkama yapıyor, bir süre sonra tüm ışıkları sönüyor ve duruyor.
Kapatıp, tekrar açıyorum gene ses seda yok. 10-15 dak. bekliyorum tekrar deniyorum, bu sefer çalışmaya başlıyor ama bir süre sonra tekrar ışıkları sönüp, stop ediyor.

Makineyi açıp, kartını kablolarını kontrol ettim görsel bir sorun yok.

2 gündür uğraşıyorum ve çözemediğim için hanım beni öldürmeden yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

Yardım lütfen....

Merhaba ,

http://forum.donanimhaber.com/m_20009937/tm.htm
https://www.kontrolkalemi.com/forum...kalı-camasır-makınesı-sıkmaya-geçmiyor.86311/

Kolay Gelsin .

Sorunun kaynağı açma kapama anahtarıymış. Üstünden akım geçişi arttıkça temassızlık yapıyor ve makineyi durduruyor. Platinler soğuyunca makine tekrar çalışıyor. Otomatik sigorta gibi :)
Düğmeyi değiştirdim, sorunsuz çalışıyor.

arcelik camasır makınası3650A hazır komutu yanıyor calışmıyor bıde emniyet kilit anahtarında sorun vardı kapak kapandı acılmıyor yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• 20170606_100258.jpg
    20170606_100258.jpg
    182.6 KB · Görüntüleme: 21
Merhaba

'' kilit anahtarında sorun varkapak kapandı acılmıyor ''

Vardı demişsiniz şimdi devam ediyor mu ? Şimdi kapak kapalı mı ?

Kolay Gelsin .

Son düzenleme:
Merhaba

'' kilit anahtarında sorun varkapak kapandı acılmıyor ''

Vardı demişsiniz şimdi devam ediyor mu ? Şimdi kapak kapalı mı ?

Kolay Gelsin .
anahtar cozuldu yanlız makına hazır komutu yanıyor devreye girmiyor

Ekli dosyalar

• 20170606_100258.jpg
    20170606_100258.jpg
    182.6 KB · Görüntüleme: 13

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye