Haberleşmede parazit üretmek

M-Selim

Üye
Arkadaşlar Haberleşmede parazit nasıl üretilir? nedir bu direnç paraziti?nasıl yapılır?

Arkadaşım merhaba konuyu yanlış anlamış olabilir misin? Parazit hiç biryerde istenmez, hatta uzaklaşmak kurtulmak için ekstra masraf yapılır mesafe uzatılır, ek parçalar eklenir, cihaz çizim masasına geri dönüp daha fazla çalışma saatler harcanır! Hele ki haberleşmede :).

RF için soruyorsan parazit yerine CW carrier wave diye birşey var. spektrum analyser da parazit gibi görünür ama parazit değil taşıyıcı dalga. bu olmasın merak edilen.

Kardeş benim amacım gerçekten parazit ücretmek bir jammer yapmak istiyorum bir iki bişey buldum ama formülleri yoktu

Yani frekans taşıyıcı dalga olacak. parazitle birleştirince benim bildiğim kadarıyla karşı yayın yapan cihazın frekansını bastırıyor tabi aynı frekanstaki

Son düzenleme:
Aklıma gelmişti ...

Screenshot_2015-12-15-18-26-53.png

Hocam böyle bişey buldum ama değerler nasıl hesaplanır termal gürültü herhalde

Ekli dosyayı görüntüle 29437

Hocam böyle bişey buldum ama değerler nasıl hesaplanır termal gürültü herhalde

zener diyot kırılma gerilimine ulaşılınca iletime geçiyor, iletime geçince zener voltajındaki anlık gerilim azalması ile tekrar zener yalıtıma geçiyor, zener yükü ortadan kalkınca tekrar gerilim yükselip kırılma gerilimini aşıyor iletie geçiyor bu böyle devam ediyor ve çıkışta osilasyon oluşturuyor. illa böyle birşey yapmak zorunda değilsin. önce CW yi oluştur istenilen güçte ve frekansta ondan sonra modulasyon işine bakarsın. RF bilgin varmı donanım tasarımın nasıl? RF bilgin yoksa başarı oranın %1

Rf bilgim nette bulduğum kadar donanım işine ilk defa girecem cw yi lc osilator devresi ile halletmeyi düşünüyorum kolpits osilatörü ile halledebilirim biraz daha araştırmalıyım daha önce op amlı faz tersleyicileri araştırdığımdan biraz bilgim var transistörlede oluyor ama opamp daha kolay geliyor bana

Hocam daha önce faz tersleyicileri araştırdığımdan biraz bilgim var mhz seviyesinde sinyal üretmek için lc osilatör kullanacam ama sanırsam kolpits osilatörünün çıkış frekansı değişken oluyormuş olmazsa diğer lc osilator çesitlerine bakacam

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri