Hız konrol rölesi ve alarm reset

tesisimizde yer alan her motora it devir alarm reset ve devir alarm baglantı şemasını 1 motora göre çiziminde ve baglantı şemasında yardımcı olurmusunuz devir algılaycı devri algılamazsa sistem duracak ve devir alarm çalacak elimiz devir alarm reset butonuna basılı olarak calıştırdıgımızda sistem çalışacak yardımcı olursanız cok sevinirim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Daha öncede sormuştum ama iş başka yere gitti sensor var ben rolesinin bağlantı şeması lazim

Sensörün bağlı olduğu akıllı röle ya da PLC ye artık hangi markaysa dijital ya da analog sensörlerin nasıl bağlandığını google dan bulabilirsiniz

Sensörün bağlı olduğu akıllı röle ya da PLC ye artık hangi markaysa dijital ya da analog sensörlerin nasıl bağlandığını google dan bulabilirsiniz
önceki sistem schinedier plc üzerinde endüktif sensörler kullanılıyordu şimdi plc yi söküp 4 adet hız rölesi ve alarm reset butonu sistemin baglantı şemasını arıyorum

önceki sistem schinedier plc üzerinde endüktif sensörler kullanılıyordu şimdi plc yi söküp 4 adet hız rölesi ve alarm reset butonu sistemin baglantı şemasını arıyorum
Senin dediğin gibi paket halinde böyle bir sistem bulamassın ; her sistemin işleyişi özeldir ; ona göre program yazılır ; şu bant durursa hepsi dursun ; en arkadan başlayarak sırayla dursun ; starta basıldığında sırayla yol alsın vs vs vs . Sistemini bilen sensin ; ona göre elindeki ekipmanlarla ve bir akıllı röleyle bu işi kolayca halledersin.....

Senin dediğin gibi paket halinde böyle bir sistem bulamassın ; her sistemin işleyişi özeldir ; ona göre program yazılır ; şu bant durursa hepsi dursun ; en arkadan başlayarak sırayla dursun ; starta basıldığında sırayla yol alsın vs vs vs . Sistemini bilen sensin ; ona göre elindeki ekipmanlarla ve bir akıllı röleyle bu işi kolayca halledersin.....
akıllı röle kullanmak istemiyoruz mesela 4. motor devir alarm arızası gösterdi önceki 3 motorda kontaklardan sıralı ve bagımsız olarak ta çalışabilir çalıştıgı için duracak alarm reset butonuna basılı kaldıgında arıza resetlenecek devir algılayıcının kontakları akıllı röleye giriyor ben onları iptal edip hermotora ayrı röle baglamak istiyorumk

Devır bekcisi ilemotor kontrol ve alarm devresi cizimi ektedir. Motoru calıstırdıgınızda, devir yukselene kadar butona, 3-5 sanıye basmanız gerekır. Sensör calısmazsa, jog calısma olarak butona elle basdıgınız süre kadar motoru calıstırabilirsiniz.
Konveyor stop ettıgınde, konveyor bandı koptugunda vs. devır bekcisi motoru stop ettırecek, korna calacak, sınyal lambası yanacakdır.Alartm resete basdıgınızda, korna susacak, motor calısıp, sensör normal devrı görene kadar sınyal lambası yanamaya devam edecekdir.
Bırden fazla konveyor devresı varsa, aynısnı cogaltabilir, sensör rolesının kapalı kontaklarını paralel baglayarak, hepsini, aynı susturma butonundan kontrol edebilirsiniz.
Kolay gelsin, iyi çalışmalar..

Ekli dosyalar

• DEVIR KONTROL.pdf
    58.5 KB · Görüntüleme: 22

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular