hücre seçimi

deew

Üye
iyi günler arkadaşlar ben yeni katıldı benimde bir sıkıntım var dı bir og hücre işim var tek trafo için hangi hücreleri kullanmam gerekiyor 1 ad giriş hücresi 1 ad ayırıcılı kesicili hücre bir ad çıkıs hucresi benim işimi gorurmu birde 2 trafolu bir tesis için 2 adet cıkış kullansam yeterli olurmu yardımcı olurmusunuz

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Projelendirme yapacaksınız hangi değerde kullanacağınızı hesaplayarak

MMMH-Hd

1 Giriş Fideri = örnek 36 kv 630 A 16 KA Yük Ayırıcılı Giriş Çıkış Hücresi

1 Çıkış Fideri = Örnek 36 Kv 630 A 16 kA Kesicili Çıkış Hücresi (akım trafosu Orta Faz 300/5-5 Diğer iki faz 300/5 , Enerji Analizörlü, 3 Faz AA+Topr.Dig.Kızaklı röleli )

1 Trafo Fideri = Örnek 36 kv 630 A 16 kA Kesicili Çıkış Hücresi (Akım Trafosu Orta Faz 30/5-5 Diğer iki faz 30/5 , Enerji Analizörlü, 3 Faz AA+Topr.Dig.Kızaklı röleli )

gibi olabilir...

tabii değerler sizin duruma göre değişir

Tabii Eğer kullanılacaksa Ayrıca Ölçü hücresi konması gerekiyor

tesekkur ederım arkadaslar tek trafo için giriş - çıkış ve doner ayırıcılı kesıcı hucre yetrli oluyor glibea

Bunun yanıtını bilmeyen birinin özellikle Y.G. elektrifikasyon işini yapmaması gerektiğini düşünüyorum.

dogru soyluyor olabılırsınız bu konuda yardımcı olabilirmisiniz bu bıze yarım kalan bı ıs ve 3 adet hucre var elımızde( gırıs hucresı çıkış hucresı ve doner ayırıcılı kesıcılı hucre ) ben ıse bu ıs ıcın yeterlı olup olmadıgını sız uzman arkadaşlarla paylaşmak ıstedım 400 kv bir trafo için yeterli mi acaba wıpeoutx

yardımcı olmanızı rıca ederım

Son düzenleme:
Sisteminizi iyice tarif etmeniz lazım.Kesicili hücre var ise bu nereyi beslemekte(girdi-çıktı,ring vb.) bunları belirtmeniz lazım.400kva trafo için (eğer sadece sistemde tekbir trafo ve başka bir merkeze çıkış veyahut ring çebeke değilseniz) 1 ad. giriş hücresi ve 1 ad. trafo koruma hüc.(sigortalı yük ayırıcılı) yeterlidir.

Not:2 trafo demişsiniz,diğerinin gücü ne kadar?Detay(nasıl bir tesis,kaç tane trafo ve güçleri,kaç kv) lazım açıkçası..Saygılar

6 kV sebeke gırısı var 2 ad 1600 kVa trafomuz var bunun için 1 ad gırıs hucresı 2 ad trafo koruma ( yuk ayırıcılı daha mı ıyı olur )hucresı kullanmam gerekıyor anladıgım kaadarıyla pekı gırıs hucresı ıle gırıs cıkıs hucresı arasında bır fark var mıdır
bırde doner ayırıcılı kesıcılı hucre var elımızde bu hucrenın gorevı nedır tam olarak

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri