GSM MODÜL

adlyldrm42

Üye
Herkese merhaba

Arduino ile GPS den aldığım enlem ve boylam bilgisini GSM modül ile sms atmam lazım

Koordinatları sıkıntısız alıyorum ama sms atmayı beceremedim AT komutlarına OK cevabı gelmiyor serial portta rx-tx yerdeğiştirme,baud rate yi de değiştirmeyi denedim ama olmadı

http://urun.gittigidiyor.com/ev-ele...rm-sim900-gsm-gprs-gelistirme-karti-129724456

Bu ürünü aldım

işlemciyı kaç voltla beslıyorsun rx tx gerılım bolucu varmı gsm modül marka model bunların hepsı etkıler

Hocam sitedeki fotoda 5-12v diyor bende arduinonun 5v unu kullanıyorum rx tx gerilim bölücü yok sim900 yazıyor model olarak

SİM900 + besleme yüksek max.sınırda normal besleme 3.8 volt olmalı tx rx arasına 1k drenç çıkış tarafından şaseye eksiye 5.6 k drençle gerılım bölücü koy gsm modül çıkışı 3 volt cıvarında işlemcı yı 5 voltla beslersen sorun çıkar bunun için gerılım bolucuyle rx tx gırış çikişları dengele işlemcı buyuk olasılıkla pik kullanıyorsundur işlemciyı seçerken gsm modülle aynı voltajda hatta daha duşuk voltajla beslemen avantajlı olur örnek vereyim ben gsm modulunu 3.8 voltla işlemcıyı 3.1 voltla beslıyorum tx rx dırek bağlıyorum gerılım bölücüye gerek kalmadan bu yazdığım sıze konu hakkında fıkır verecektır kolay gelsın

Pic kullanmıyorum hocam arduino dedm bi önceki mesajımda

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri