grunding müzik seti ses arızası

capsron

Üye
arkadaslar yardımınızı bekliorum bende grundig müzk seti var.pc ye baglıodum sesi gitti diye tamirciye götürdüm adam entegresi yanmış 50tl ye yaparız dedi.bende içini acıp baktım AN7164N entegre var.araştırdım2-3tl bişeymiş.sonra biyerden AN7164 aldım başka kalmamıştı ordaki satıcı calıştırır sorun olmaz dedi.elektrikçiye götürüp lehimlettim taktım müzik setine ama yine ses gelmiyor. AN7164N-AN7164 arasındaki bi farktan dolayımı kaynaklanıyor sizce.eger ölye bir sorunsa AN7164N alıp taksam düzelirmi.bide entegrenin takılı oldugu board ta bi bölge ısınıyor bayagı.pek elektronikle alakam yoktur ama gidipte 3tl lik parçaya 50 tl vermek istemiyorum. bi yardımcı olursanız sevinirim beyler şimdiden sagolun

Moderatör tarafında düzenlendi:
beyler bir yardım edin birşey söyleyin

arkadaslar yardımınızı bekliorum bende grundig müzk seti var.pc ye baglıodum sesi gitti diye tamirciye götürdüm adam entegresi yanmış 50tl ye yaparız dedi.bende içini acıp baktım AN7164N entegre var.araştırdım2-3tl bişeymiş.sonra biyerden AN7164 aldım başka kalmamıştı ordaki satıcı calıştırır sorun olmaz dedi.elektrikçiye götürüp lehimlettim taktım müzik setine ama yine ses gelmiyor. AN7164N-AN7164 arasındaki bi farktan dolayımı kaynaklanıyor sizce.eger ölye bir sorunsa AN7164N alıp taksam düzelirmi.bide entegrenin takılı oldugu board ta bi bölge ısınıyor bayagı.pek elektronikle alakam yoktur ama gidipte 3tl lik parçaya 50 tl vermek istemiyorum. bi yardımcı olursanız sevinirim beyler şimdiden sagolun

Bu kadar arıza tanım bilgisi ile, işi bilen biride size pek bir şey söyleyemez. Bu yüzden bir bilene göstermende fayda var. Müzik setinize elektrik geliyormu? herhangi bir gösterge lambası yanıyormu? AN7164N entegresinin bozuk olduğunu neye göre karar verdiniz? AN7164N entegresinin ayaklarında olması gereken voltajlar varmı? Civarında ki diğer malzeme kontrolleri yapıldımı? vs...
Kısacası işi ehline vermek lazım. TL rakamlarına karışmam, yada eski ise müzik setinin yenisi almak lazım.

AN7164 30 Watt
AN7164N 47 Watt

Gücünde.Ancak bağlantıları aynı.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri