Grundıg r 500 marka 40 yıllık müzik seti restorasyonu hakkında bilgi arıyorum

rknsycck

Üye
Herkese iyi günler dilerim. 40 yıllık bir müzik setinin anfi kısmına yani radyo kısmına USB giriş AUX girişler ekletmek istiyorum. sadece radyo dinleme özelliği olan bu bölüme bu tarz girişler eklenerek geliştirilebilir mi? bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. Ayrıca Antalya'da yaşıyorum. Antalya'da bu işi yapabilecek bir elektronikçi tavsiyeniz varsa alırım.Ayrıca arka tarafındaki eski model hoparlör girişlerinin de modern girişlerle değişmesi mümkün müdür?
20170206_091839.jpg
20170206_091941.jpg

Herkese iyi günler dilerim. 40 yıllık bir müzik setinin anfi kısmına yani radyo kısmına USB giriş AUX girişler ekletmek istiyorum. sadece radyo dinleme özelliği olan bu bölüme bu tarz girişler eklenerek geliştirilebilir mi? bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. Ayrıca Antalya'da yaşıyorum. Antalya'da bu işi yapabilecek bir elektronikçi tavsiyeniz varsa alırım.Ayrıca arka tarafındaki eski model hoparlör girişlerinin de modern girişlerle değişmesi mümkün müdür?

Cihazın orjinal halini kesinlikle bozmayın.USB girişli bir Mp3 player alıp Line input girişine bağlamanız yeterli olacaktır.

Merhabalar,

Cihazın orjinalliğini bence de bozmayınız. Sayın @hakan1846 arkadaşımızında önerdiği gibi.

cihaz ile usb den veya farklı medyalardan müzik dinlemek istiyorsanız anfi kısmının TA/PHONO , TUNER , TAPE1-2 girişleri mevcut. Harici bir ses kaynağını bu girişlere bağlayıp bu seçici anahtarı kullanarak ses sisteminin anfi özelliğini kullanabilirsiniz.

Diğer ses çıkış soketleri ile ilgili sıkıntı mı yaşıyorsunuz ? Mesela temassızlık sorunu olup ses gelmemesinden dolayı şikayetiniz varda değiştirmek mi istiyorsunuz?

Bu arada bende Antalyadan katılıyorum. Selamlar.

gerçek 150watt sanki ...
o jaklar grundig hoporlör jackı beşli olanda grundig beşli jak o iki tipti sık beşli ve seyrek beşli elektronik parça satanlarda var onda ki sık beşli...
benziyor...

Merhabalar,

Cihazın orjinalliğini bence de bozmayınız. Sayın @hakan1846 arkadaşımızında önerdiği gibi.

cihaz ile usb den veya farklı medyalardan müzik dinlemek istiyorsanız anfi kısmının TA/PHONO , TUNER , TAPE1-2 girişleri mevcut. Harici bir ses kaynağını bu girişlere bağlayıp bu seçici anahtarı kullanarak ses sisteminin anfi özelliğini kullanabilirsiniz.

Diğer ses çıkış soketleri ile ilgili sıkıntı mı yaşıyorsunuz ? Mesela temassızlık sorunu olup ses gelmemesinden dolayı şikayetiniz varda değiştirmek mi istiyorsunuz?

Bu arada bende Antalyadan katılıyorum. Selamlar.
Hani elektronikten anlamıyorum. İş bilen bir elektronikçi olsa götürüp orda yaptırmak istiyorum. Ama genel görüş "aleti kurcalatma orjinalliğini bozma" şeklinde olunca da hak veriyorum insanlara. Belki harici bir alet takıp istediğm özellikleri kullanabilirim. Hoparlör girişlerini değiştirmeyi aslında isteimyorum. ama höparlörlerin kablosu yok. orjinal bulunur mu emin olmadığımdan öyle sormuştum. orjinal soket bulunsa orjinal taktırırım.

elektronikçilerde olur birde ses sistemleri satan yerlerde olur grundig hoparlör kablosu demen gerek.

Antalya Star elektronikte olmasi lazim. Bulamazsaniz bende bir iki adet olacakti depoya bakmam lazim bulabilirsem size verebilirim kullanırsınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri