Goruntu Alamıyorum

Ilk oncelıkle bu sıteyı yapanlara cok teasekkur ederım. Sayın ustadlar bende 3 kamera sony markalı bırde aop 9904 4 cıkıslı dvr kart var bendekı hata 3 kamerayıda aynı anda goruntu alamıyorum. Kullanmıs oldugum kablo hazır kablodur enerjısı vıdeo ve ses aynı bu uydu alıcıların kablosu ama kamera uyumluusu adoptorlerıde ayrı beslıyorum 3 nunde 2 ugrasımdan snra bugun bı ara 3 dk lık 3 kamerayıda goruntu aldım ve arkadakı kablolarun coklugu ıcın duzenleme yaptım tekrar enerjı verdıgımde 1 kamera gotuntu gelmıo yınee aynı hata bu arada adoptorun ucunu pc kasasına degdırdım enerjı verdım calıstı dıger calısmayan kameralar bırde bole sorun vardı Bırde sorum olacak bu dvr kart kullandıgımda harıcı ekran kartı gereklımı Sımdıden cevablarınız ıcın cok mınnettarım

Kablodan yada jacklardan sorun olabilir adaptörün ucunu pc ye değdirdim çalıştı diyorsun kameraya elektrik gitmiyor olabilir zaman.DVR kart kullandığında ekran kartı gerekli.en az 128 MB ekran kartı olmalı.

Güvenlik sistemlerinden kamera sistemlerinin uygulanması ve kurulumu, basitmiş gibi görülse bile, bir kamera sistemi kurulurken dikkat edilmesi gereken detaylar vardır.Kamera sistemlerinin kurulum aşamasında her detay, kaliteli bir görüntü ve sağlıklı bir kayıt sistemi için önemlidir. Kamera sistemlerinin kurulumunda, kullanılacak kameranın teknik özellikleri ve kullanılacak yere göre uyumluluğunun yanı sıra kablo kalitesi, kayıt sisteminin kararlı çalışabilmesi çok önemlidir.Bu tür sistemlerde en önemli şey, kayıtlara ulaşmak istediğinizde eğer ulaşamazsanız, büyük yatırımlarla alınmış sisteminizin hiçbir anlamı kalmamıştır. Kamera sistemlerinde, kullanılacak kameraların ve kayıt sistemlerinin kalitesinin yanında kablo, konnektörler ve tüm görüntü taşıyıcılar önemlidir. Mükemmel görüntü kalitesine sahip pahalı bir kamera sistemi bilinçsiz bir kişi tarafından yanlış bir kablo kullanılarak kurulduğunda sonuç pek sevindirici olmayabilir. Kullanılacak kablonun uzunluğuna göre kullanılacak kablonun çeşidi özenle belirlenmelidir zira kısa mesafeli görüntü taşıyıcı kablolarla uzun mesafe görüntü taşıyıcı kablolar aynı özellikleri taşımazlar. Kullanılacak mekanın ışıklandırması, ortam şartları ve kameranın pozisyonuna göre kesinlikle doğru özelliklerde bir kamera, doğru özelliklerde bir lens ve doğru özelliklerde görüntü taşıyıcı yardımcılar kullanılmalıdır. Klasik video kayıt cihazları günümüzde artık yerlerini dijital kayıt cihazları ve bilgisayar tabanlı kayıt sistemlerine bırakmışlardır. Bu iki sisteminde kendilerine göre avantajları veya dezavantajları bulunur, dolayısı ile sistem satın alınmadan önce tercih doğru yapılmalıdır ki sistem verimliliği doğru yönde kullanılabilsin. Günümüz teknolojisinde internetten görüntü transferleri çeşitli şekillerde yapılmaktadır. Görüntü transferlerinde sağlıklı sonuç elde edilebilmesi birçok yardımcı teknoloji ile ölçeklendirilebilir. Genel olarak kullanılan internet görüntü transfer bağlantı şekli ADSL dediğimiz “Assimetric Digital Subscriber Line” yani “Asimetrik Sayısal Abone Hattı”dır. Tanımdaki “Asimetrik” kelimesi düşük yükleme, yüksek indirme hızını ifade eder, dolayısı ile kamera sisteminin kurulu olduğu bir yerdeki örn. 1024/256 kapasitesindeki bir bağlantı hızı sürekli bilgi gönderilmesi yapılacağı için 1024 Kbps olarak değil 256 Kbps olarak kabul edilmelidir. İnternet üzerinden görüntü transferi uygulaması için ilk yapmanız gereken internet servis sağlayıcınızdan "STATİK IP" denilen sabit bir IP numarasına sahip olmanız. Statik IP numarasına sahip olmadan görüntü transferi yapılamaz mı ? sorunusun cevabı teknik anlamda EVET dir. Ancak internete her bağlandığınızda değişkenlik gösteren sisteminizin IP numarasına sahip olmanız gerekir. Bu çok zahmetli ve zor bir yöntem olduğundan internet üzerinden görüntü trnasferi uygulamalarında STATİK IP numaranızın olması önerilmektedir,veya değişken IP’lerdede görüntü transferi sağlayan dijital kayıt cihazı tercih ederek sağlanabilir

cevablarınız ıcın tesekkur ederım Kablodan degıl emınım cunku goruntu almıstım ama bır anda gıdıo tekrar getırmek ıcın enerjı ucunu cıkart tak oraya degdır falan denıyecegım bugun pekı dvr kart progrmaından olabılırmı bırde o adoptorun ucunu degdırdım topraklama gorevı gordu kasa orda demı bunun ıcın ne yapabılırım bu sorunu kaldırmak ıcın tekrar tesekkur ederım

bırde aklıma su geldı ustadlar pc nın on board ekran kartı var ramden yıyo 1gb kadar cıkıo ne bılım o ıkı tane kamera calıstırıo olabılırmı ekran kartı takarsam duzelırmı 3 kameranın goruntusude gelırmı kı acıl yardım edersenız cok tesekkur ederım

dvr kartı kasaya vidala montalamağınız zaman topraklamada sorun çıkabilir.ekran kartı takarsanız ramden yemez.Ati 512 mb ekran kartı sizin işinizi görür.3 kameraya yeter.

şimdi ilk olarak aldığın dvr kartının adım markası nedir ? Ve burada kafadan atma 128 yok 512 ekran kartı yeter demek mantıksız dvr kartının yazılım cd si içerisinde minimum sistem gereksinimi yada çalışması gereken sistem oloarak bir şey tanımlamışlardır. Buna göre sistemini kontrol edersin.
Sonrasında sorun senin dvr yazılımının konfigirasyonundada olabilir

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri