gerilim düştükçe akımın yükselme sebebi

arkadaşlar gülnç şeyler soyluyorsunuz ben sisteme verilen toplam güçten bahsediyorum allah aşkına siz neyden bahseidyorusunuz
yani diyelim ki bir trafonuz var giriş gerilimi 100 V akım 10 A
çıkış 10V akım da 100A burada güçler değişmez bunu dmeey çalışıyorum
yani
ayrıca yukarıdakı formulleri de çok uzun yoldan hesaplıyorsunuz joule yasasını uygulayacağınıza ohm kanunu uygularsanız daha kısa yoldan bulursunuz

Soruyu soran arkadaşın bu konuda bir sıkıntısı olacağını sanmıyorum.Tahminim o elektrik motorları ile bir sorun yaşadı ve bu konuyu ondan açtı.Yeterli cevabıda birçok üye verdi zaten.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Soruyu soran arkadaşın bu konuda bir sıkıntısı olacağını sanmıyorum.Tahminim o elektrik motorları ile bir sorun yaşadı ve bu konuyu ondan açtı.Yeterli cevabıda birçok üye verdi zaten.

tabi farklı konularda bilgili olmanın bi zararı yok kım bilir yarın bir gün bole bişelerde çıka bilir karşımıza hepinize teşekkür ederim cevaplarıunızdan dolayı .

arkadaşlar bu tartışmalı haller kimseyi kırmak için değil belkide doğru sandığımız bir durumun yanlış olduğunu görebileceğimiz için

tabikide dediğiniz gibi amacımız bilgi paylaşmak yanlış bildiklerimizin doğrusunu orenmek vs. lütfen kımse alınmasın vede bilmediğimiz en basit belki soran kişiye göre çok komik bir soru olabilir hiç fark etmez lütfn soralım ...

sevgili kardeşim her elektrikli aletin çektiği bir güç vardır. alet çalışırken gerilim düşmesi olursa akım artmalı ki çalışmaya devam etsin.

sevgili kardeşim her elektrikli aletin çektiği bir güç vardır. alet çalışırken gerilim düşmesi olursa akım artmalı ki çalışmaya devam etsin.

bu ne ya lütfen ama kardeş sana doğru bilgiler verildi halen çok komik cevaplara bile teşekkür ediyorsun arkadaş saolsun sallamış zaten... böyle olunca sorunun da mesajında tadı kaçıyor(konuyu başlatan arkadaşa diyorum)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri