gerilim düşümü,akım hesabı,aydınlatma hesabı,diversity hesabı,pvc boru hesabı excelde

kilic78

Üye
gerilim düşümü,akım hesabı,aydınlatma hesabı,diversity hesabı topraklama hesabı,pvc boru hesabı excelde hazırlanmıs bir program

Ekli dosyalar

• gerilim düşümü,akım ,aydınlatma hesabı ihsan.rar
    61.7 KB · Görüntüleme: 3,416
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
korumanın amacı zaten değişikliğe ugramaması için fakat hatalı bir yer varsa düzeltirim

100 kere indirilen bir programa bir teşekkür bir ALAH razı olsun denilmemesi bence düşündürücü bir olay yinede biz ALLAH rızası için yapalım yapacaklarımızı saygılar

excelde "eğer" formuluyle yapılmıs ve ıstedıgımı alamadıgım hesaplamalar mevcut, "guc ve gerılım dusumunde ıstedıgımız degısıklıklerı yapmamıza ızın vermıyor, mesela cosq'yı degısıtıremıyoruz, kablo kesıtlerınde hatalı akım tasıma kapasıtelerı cıkartıyor,120mm2den sonrakı kesıtlerde akım tasıma kapasıtesını gostermıyor, 50mm2 kesıtlı kabloyu boru ıcerısınden gecırmek ıstedıgımde bana boru capını vermıyor, dıversite hesap tablosunda daıre tıplerıne gore lüks,ultra lüks, residence gıbı secenegı bulunmuyor (bılıyoruzkı daıre tıplerıne gore dıversıte faktoru degısmektedır) " gıbı olumsuzlukları sıralayabılırım. hazırlanan kıtapta "eger" formulu yerıne baska bır sayfaya tablo olusturulup "ara" formulu kullanılsaydı daha kullanıslı olacagı kanaatındeyım. ugrasılıp zaman ayırılmıs ama uygulamalarda bu hesabın kullanılmasını pek tavsıye etmıyorum, yınede hazırlayan meslektasımızın elıne saglık...

excelde "eğer" formuluyle yapılmıs ve ıstedıgımı alamadıgım hesaplamalar mevcut, "guc ve gerılım dusumunde ıstedıgımız degısıklıklerı yapmamıza ızın vermıyor, mesela cosq'yı degısıtıremıyoruz, kablo kesıtlerınde hatalı akım tasıma kapasıtelerı cıkartıyor,120mm2den sonrakı kesıtlerde akım tasıma kapasıtesını gostermıyor, 50mm2 kesıtlı kabloyu boru ıcerısınden gecırmek ıstedıgımde bana boru capını vermıyor, dıversite hesap tablosunda daıre tıplerıne gore lüks,ultra lüks, residence gıbı secenegı bulunmuyor (bılıyoruzkı daıre tıplerıne gore dıversıte faktoru degısmektedır) " gıbı olumsuzlukları sıralayabılırım. hazırlanan kıtapta "eger" formulu yerıne baska bır sayfaya tablo olusturulup "ara" formulu kullanılsaydı daha kullanıslı olacagı kanaatındeyım. ugrasılıp zaman ayırılmıs ama uygulamalarda bu hesabın kullanılmasını pek tavsıye etmıyorum, yınede hazırlayan meslektasımızın elıne saglık...

konut projelerinde birebir kullanılacak bir programdır akım olayına ve diversity hesabına gelince elektrik mühendisler odasının vermiş olduğu veriler kullanılmıştır ultra lüks residence olayı zaten başlı başına başka bir konu onun projesini gönderirseniz o zaman ona göre degişirim programı yada cizim ve hesaplamaları yaparım sorun değil elimizden gelen şimdilik bu kadar.........

tam aradığım program fazlasıyla işime yaradı... başka hangi programlar kullanılıyor aydınlatmam için...?

bana en az 400 lük kablo lazım bu dosya en fazla 120 lik yinede saol

gerilim düşümü,akım hesabı,aydınlatma hesabı,diversity hesabı topraklama hesabı,pvc boru hesabı excelde hazırlanmıs bir program

100 kere indirilen bir programa bir teşekkür bir ALAH razı olsun denilmemesi bence düşündürücü bir olay yinede biz ALLAH rızası için yapalım yapacaklarımızı saygılar

teşekkür
Bu excel dosyasını hazırlarken kullandığınız belgeleri bizimle paylaşabilir misiniz? Yani bu hesabı yapmak için gerekli şeyleri öğrenebileceğimiz dükümanları paylaşırsanız bizde kendimiz bu tarz programlara ihtiyaç duymadan hesabını yapabiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri