Hidrolik Pres Hakkında

maxialem

Üye
arkadaşlar daha önce ar1 le başka bir hidrolik pres yaptım bu biraz farklı istiyolar haliyle biraz sıkıntım oluştu konuyu şöyle anlatayım

diger kısımlar tamam yıldız üçgen emniyet sensörü vb...

sıkıntı şu

3 adet siviç var
alt nokta sivici I-9
firenleme sivici I-11
üst nokta sivici I-12

ilk hareket I-8 push buton

8 nolu input enarjilendiginde pires ilk hareketi üst noktadayken yani I12 nolu sivice basılı iken yapacak koç aşagı inmeye başlıyacak

belli bir mesefe sonra frenleme sivicine basacak frenleme bobini enerjilenecek bu frenleme bobini mekanizması biraz daha uzun yani elektriksel bir zamanlama gerekmiyor

koç işlemini bitirdiginde pires yani alt nokta sivicine basacak I-9 a ve pres üst nokta sivicine basıp duracak

yardımcı olacak arkadaşa şimdiden teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
17 Ocakta yazdığınız msja cevap verilmemesine rağmen dönüp bitmiş halini paylaştığınız için teşekkürler. Bir çok kullanıcımıza ders olmalı bu davranışınız

presin bitmiş hali
devreye birde basınç şalteri ekledik en alt konumdayken sıkıştırma basıncını buradan ayarlayıp işlemi başa döndürüyoruz

https://www.facebook.com/maxialem/videos/10152602222555738/?l=599740416325858548

Videonuzun sonunda presi kullanan arkadaş çift elden elini çekince presin hala bastığını gördüm ve bu arkadaş pres basma görevini bitirmeden çoktan presin yanına ulaştı bu büyük bir iş güvenliği sorunudur bence buna dikkat ediniz. Presi kullanan arkadaş elini presin içinede sokabilirdi. Ek olarak elini uzattığı bir kapasitif sensör sanırım bunuda bir ışın bariyeri ile değiştirmelisiniz.

Videonuzun sonunda presi kullanan arkadaş çift elden elini çekince presin hala bastığını gördüm ve bu arkadaş pres basma görevini bitirmeden çoktan presin yanına ulaştı bu büyük bir iş güvenliği sorunudur bence buna dikkat ediniz. Presi kullanan arkadaş elini presin içinede sokabilirdi. Ek olarak elini uzattığı bir kapasitif sensör sanırım bunuda bir ışın bariyeri ile değiştirmelisiniz.

Pardon ışın bariyeri varmış benim hatam ama elini çektiğinde presin hala indirmekte olduğunu görüyor ve bunu bir iş güvenliği sıkıntısı olduğunu düşünüyorum.

öncelikle bir zamanlar buralar bu kadar sessiz ve sakin degildi paylaşımlar çuvalla yapılır herkese yardım amaç edinirdik şimdi sadece reklam yapılıyor sanırım yani yeni bir kullanıcı degilim meslektede 20 yılımı geçtim tabi plc konularına yabancıyım o ayrı .

pres hakkında ise sanırım bir göz aldanması yaşıyorsunuz çift ele sürekli basılmıyor zaten mühürleme var ışın bariyeri mevcut ve sistem gayet stabil çalışıyor hazır aldıgımız preslerden daha randımanlı ve güzel bir pres oldu emniyet olarakta gayet güzel

Mühürleme sıkıntı yaratır diye düşünüyorum iş güvenliği açısından operatör presi çalıştırır ışın bariyeri olmayan bir yerden şu parçayı duzelteyim diye elini sokar bir bakmışsın el gitti

Mühürleme sıkıntı yaratır diye düşünüyorum iş güvenliği açısından operatör presi çalıştırır ışın bariyeri olmayan bir yerden şu parçayı duzelteyim diye elini sokar bir bakmışsın el gitti

bariyer sadece ön kısımda var ve pres tek kişilik bir prestir makinanın sag sol ve arkasında işlem yapılmaz eee birazda dikkat etsinler kuralına göre çalışsınlar artık şayet o şekilde bir kaza olursada bence o işçiyi paket edip göndermek lazım kimse kusura bakmasın çünkü insan faktörünün girdigi hiç bir makine yüzd e yüz güvenli degildir ...

Benim söylediğim sadece bir tavsiye idi siz bilirsiniz malum Türk insanı ne yapacağı belli olmaz

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri