Geçici veya süzme elektrik sayacı kullanımının cezası?

kullanılmasında sakınca yoktur.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Talep ücreti ıvır zıvırı 500 lira civarında olduğu için milletimiz bu tür bir sayaç tercih ediyor. Süzme sayaç bağımsız çalışmaz. Herhangi bir tesisatlı sayaçtan bağlantı yapılır ve süzme sayaç ne çektiyse onu hesaplar. Bence taşınan kiracı daha kontrat yapmadan su, doğalgaz ve elektrik sayaçlarının son numaralarını yazmalı ve sözleşme yapıp üstüne almalıdır.

Geçen sene iki kiracı bir sene boyunca birbirlerinin faturalarını ödemişler. Sayaçlar ev sahibinin üzerine. Sigortayı kapatıp tespit ettik. Biri ısıtıcı kullanıyor ve diğeri kullanmıyor. Zaten kullanmayan kiracı çok geliyor demişti. Ne yapalım dediler. Bende helalleşin dedim
:)
kaldığım yerde 4 tek oda var ve evsahibide bana 4 odayada yüksek elektrik geliyor diyor diğerleriyle konuştum bu durumu biri bi ay yoktum 51 lira elektrik istedi benden dedi ve birde sürekli bi ay öncenin elektriğini alıyoruz diyor evsahibi bi iş dönüyo bu işte ama hayırlısı birde alt komşunun faturasını inceledim 41.10 tl gelmiş bana 137yi 30la çarpacaksın dedi aynı fiyat denk geliyor içime kurt düştü benimde

yardımcı olacak kimse yok mu

süzme sayaç bağlantısını gösterebilecek olan arkadaş var mı acaba...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri