Gaz Dönüşümü Hakkında

VOLKANN78

Üye
arkadaşlar forumda r12 alternatifi olarak r22 gaz olabileceğini okudum bu konuda bilgisi yada tecrübesi olan arkadaşlardan yardım lütfen hayırlı işler herkese

Ne tür bir cihazda kullanıyorsunuz? R22 değil Benzeri R134a gazıdır.

MP39 gazı kullanmalısın.kompresör R12 gazlı olmasına rağmen sadece gaz şarj miktarını azaltman gerekiyor bukadar.çünkü bu gaz R12 nin yerine üretildi.

Son 2 snedir Tüm R12 li kompresörlere yağ değiştirmeden ihtiyaç olduğunda R134a şarj ediyorum ve hiç sıkıntı çıkmadı

r12 gazına alternatif olarak r134 gazı kullanılmakta r22 de kullanılabilirmi bu konuda tecrübesi olan arkadaşların msj bekliyorum

Son düzenleme:
arkadaşım R12 gazının yerine MP39 gazı kullanılır sistemde herhangi birşey değiştirmeye gerek kalmadan sadece gaz şarjı miktarını azaltarak problem giderilir.

R-12 gazının altarnatifi olarak R-420 A Gazı üretildi ve kullanımına geçildi.

RMS of Georgia | Choice Refrigerants

R-22 gazının basıncı R-12 ye oranla daha yüksektir bu nedenle sistemde olumsuzluklar üretecek, yağ köpürüp tıkanmalara sebebiyet verecektir.
Motor pistonlarında aşırı basınçtan dolayı ilk hareket (Demeraj) zorlukları yaşanacak motor ömrünüz kısalacaktır.
Kılcal boyutu ve capı R-12 sisteme göre hazırlandıgı için ısı transfer olumsuzluklarınıda göz önüne almalısınız .

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,887
Son üye
ckiplano

Yeni konular

Geri