gaz algılama dedektörü

Merhaba Arkadaşlar
yeni yönetmeliğe göre gaz algılama dedektörleri kendinden bataryalı olacakmış
bilgisi olan arkadaşlar var mıdır acaba ?

Exit lambalarinda gordum o sistemleri.hepsinde var mi bilmiyorum ben denk geldim.siz normal ac 230V besleme yapiyorsunuz.icinde kucuk bi elektronik devre ve batarya var.bataryayi sarj ediyorsunuz ve enerji kesilse bile lamba yaniyor.
Yapilma amacina gelince , benim babsettigim exit uzerinden gideyim.exit lambasinin surekli yanmasi isteniyordu.sureklilik icin ups kullanmaniz gerekecek ve sadece ups de yetmeyebilir bunu jenerator takviyesi yapmaniz gerekebilir.bunlar da ciddi masraf demek.bunu ortadan kaldirmak icin yapilmis kucuk guzel ve kullanışlı bir cozum bulunmus.
Sizin bahsettiginiz gaz duman vs dedektprlerde de ayni mantikla yapilmis olsa gerek

Yönetmeliği bir kenara bırakalım, can güvenliği için Şebeke kesildiğinde koruma sisteminin iptal olmasını istemezsiniz değil mi?

Yangın yönetmeliğinde lpg dolum, satış yerleri ve depoları, kolay alevlenici malzemerin ( 21 derce altında parlama noktası olanlar) bulundurulduğu tankların ve/veya depoların bulunduğu işletmelerdeki algılama ve söndürme sistemleri enerji kesintilerine karşı yedeklenme gerekliliği vardır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri