güvenlik sistemleri

evimize yeni bir güvenlik sistemi satın aldık kabloso bildiğimiz kablolardan degildi ne tür kablodur bana yardımcı olurmusunuz

CCTV kamera kablolarıdır. Güvenlik sistemi derken kameradan mı bahsediyorsunuz?

Bu yazımızda güvenlik kamera sistemlerinde kullanılan kablolar hakkında bilgiler vereceğiz. Şu unutulmamalıdır ki profesyonel bir kamera sistemi için seçilen kameranın kalitesi kadar kullanılan altyapı ekipmanları (Kablo ve diğer ekipmanlar) da büyük önem taşımaktadır. Örneğin doğru kablo seçilmeden kurulan bir güvenlik kamera sistemi kendinden beklenen performansın alınamaması ve ciddi güvenlik zaafiyetlerini doğuracaktır. Diğer yazılarımızda belirtmiş olduğumuz gibi kamera sistemlerini analog ve ip kamera sistemleri olarak ikiye ayırmıştık. Öncelikle günümüzde kullanılan analog kamera sistemlerinde kullanılan kablolardan bahsedelim isterseniz. Analog kamera sistemlerinde temelde 3 farklı kamera kablosu bulunmaktadır. 1) CCTV Kablolar : CCTV kablolar genellikle 2+1 veya 4+1 kablo olarak satılmaktadır. Bu kablolardan 2 veya 4 olan kablolar cctv kameranın besleme ve sesi için kullanılır. 1 adet olan kablo ise kameranın görüntü sinyal kablosu olan koaksiyel kablodur. CCTV kablolar çoğunlukla ilave enerji kablosunun ilave maliyet ve işçilik getirmesinin önüne geçmek için kamera merkezinden 100 metreye kadar olan kamera mesafelerinde kullanılmaktadır.

Güvenlik kamerasında özellikle enerji kablosunun ayrı olarak çekilmesi gerektiğine inanan ve uygulayan biriyim. 2+1, 4+1 kablolar gerçekten avantajlı ama enerji ayrı çekilmesi gerekmektedir. Kamera kablosu seçiminde özellikle uzakdoğu ürünlernin çoğalması i ile iyice zorlanmıştır. Yerli üretim olarak en son kare teknoloji market adresinden aldığım kablolardan memnun kaldım tavsiye ederim. Kare Teknoloji Market, PDKS, Parmak Okuyucu, Şifreli Kilit Sistemleri

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri