güneş takip

dupisk

Profesyonel Üye
arkadaşlar yaptığımız güneş takip sistemi yüzde yüz kendi yapımımız

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
DSC_0045.jpgDSC_0046.jpgDSC_0047.jpgDSC_0048.jpgDSC_0049.jpg

birkaç fotoğrafta benden videoyu açamayanlar için...

Peki bu konu ile alakalı değil ama siz güneş panelleri ile ilgilendiğiniz için anlıyorsunuz diye sorayım dedim. Mesela 1 Amperlik şarj kontrol cihazı diyor. bu 1 amperlik şarj kontrol cihazı güneş panelinin mi 1 amper akım verebileceği durumlarda geçerli yoksa en fazla 1 amperlik akü mü doldurur demek.

Eğer güneş panelinin akımı ise 1 amper olacak olan. bu şarj kontrol cihazı kaç amperlik aküyü şarj edebilir?

Merhabalar;

benim güneş kulesi isimli bir çalışmam var yapmam gereken yardımcı olabilecek ya da bunu prototip gibi çalıştırabilecek kişileri ya da firmalarını tanıyorsanız bana yardımcı olabilir misiniz?

ortada duran bir kuleye güneş ışığını yansıtacak sabit bir noktaya bir tane heliostat yeterli ancak çok kısa sürede yapmam lazım.

guneş takip sistemı her açiyimi kontrol edıyor yoksa doğu batı eksenınımı?

Birde sabit açılı sistemlerde nasıl bilmiyorum ama bu tek noktadan sabitli döner sistem kuvvetli rüzgarlara karşı ne kadar dayanıklı olabilir acaba ?

Forum istatistikleri

Konular
128,106
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri