Güneş Panelli Maverick Rc Araba için lütfen yardım...(Resimli)

Merhabalar Sayın forum Üyeleri...

Ben elimdeki Maverick marka rc arabama güneş paneli takmak istiyorum. Netde odukça fazla panel seçeği var araç 7.2 voltluk ve 1800mah niMh bir pille çalışmakta. Şarj aleti ise 9v 300mah ve 2.7w(Pili doldurması 3 4 saat sürüyor sanırım)

Bu aracı güneş paneliyle şarj edereken aynı anda kullanmam için gerekli panel kaç volt kaç mah ve kaç watt olması gerek sizce? Fazla volt veya amperin ne gibi fayda ve zararları olabilir?
Ayrıca güçlü bir güneş paneliyle pil olmadan kullanabilir miyim? Resimlerini de paylaşıyorum hepsinin...

İnternette güneş paneliyle yapılmış rc uçaklar felan var onları görünce neden olmasın dedim... Araştırmalarımda bilgi bulamadım sonra işin elillerine sormayı düşündüm...

Yardımcı olursanız çok sevinirim... Cevap veren vermeyen herkese çok teşekkür ederim...

Ekli dosyalar

• IMG_2481.jpg
    IMG_2481.jpg
    103.3 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_2482.jpg
    IMG_2482.jpg
    95.2 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_2486.jpg
    IMG_2486.jpg
    94.5 KB · Görüntüleme: 13
Mümkün değil boşuna uğraşma, öyle bir panel yok

Aracınızı çalıştırmak için değil şarj için bile kullanacağınız panel arabanızdan daha büyük alan kaplayacaktır. Bataryasız çalıştırmak için olacak paneli aracınız taşıyamayacaktır.

bende 18 volt 250 - 300 ma lik bir panel var boyu 30 cm eni 18-20 cm civarında. Bu panel bile ancak sizin pilinizi şarj etmeye yetecek güçte.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri