Güneş enerjisine rezistans taktırıp tüpten tasarruf ?

Herkeze merhaba iyi akşamlar

internette araştırdım ama bulamadım sizlere danışayım dedim

herkezde olduğu gibi bizdede güneş enerjisi var yazları güneş enerjisi ile banyo, kışları ise tüp ağırlıklı banyo yapılıyor. Ben hem banyo içersinde tüp olayını güvenli bulmadığımdan hemde tasarruf amaçlı bir gelişme yapmak istiyorum. Şöyleki
biz evde 2 kişiyiz ufak bir güneş enerjisi var(gerekirse güneş enerjisinin fotosunuda gösteririrm) elektriğimiz akıllı saat 3 tarifeli gündüz puant gece şeklinde, mesela bizde çamaşır mak. bulaşık mak. ütü akşam saat 10'dan sonra çalışır zira gece tarifesinde elektrik epey ucuz oluyor. bende güneş enerjisine resiztans taktırsam(sonradan takılıyormu bilmiyorum) banyo saatlerinide 10 dan sonraya alsam nasıl olur. tasarruf sağlanabilirmi ?
bir tüp 75 lira.
İyi akşamlar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Güneş enejilerinin çoğunda sıcak su deposunda rezistans takılan yer var ve ona göre rezistans var
güneş enerjisi yapanlar bilir.
yalınız gece çalışması içn devresine zaman saatı koymalısın. rezistans termik ayarlıdır depodaki su ayarlrdığın ısıya gelince durur su soğuyunca tekrar çalışır.
Güneş enrjisi sıcak su borularını izole etirirsen tasaruf sağlarsın çünkü mersinde su boruları nda yalıtım izalosyonu yok.

Güneş enejilerinin çoğunda sıcak su deposunda rezistans takılan yer var ve ona göre rezistans var
güneş enerjisi yapanlar bilir.
yalınız gece çalışması içn devresine zaman saatı koymalısın. rezistans termik ayarlıdır depodaki su ayarlrdığın ısıya gelince durur su soğuyunca tekrar çalışır.
Güneş enrjisi sıcak su borularını izole etirirsen tasaruf sağlarsın çünkü mersinde su boruları nda yalıtım izalosyonu yok.

öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Ben kıbrısta askerlik yapmıştım ordaki evlerde resiztanslı güneş enerjileri vardı evet ama orda termik anahtar resistansın üstünde evet sıcaklık ordan ayarlanıyordu bunun haricinde evin içinde hol de bildiğimiz lamba anahtarı gibi bir ışıklı anahtar vasıtası ile resiztans açılıp kapanıyordu bende o şekilde düşünmüştüm.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri