Güç kaynağı hakkında yardım

ostothek

Üye
Merhaba arkadaşlar step motorumu çalıştırmak için bir güç kaynağı aldım. bu güç kaynağı 110 ve 220V ayarlamalı bir güç kaynağı. 220V ye göre ayarladım ama bu konulara çok yabancı olduğum için 220'yi nereye bağlayacağımı bulamadım. Güç kaynağının arkasında (L - N (AC)), (-v-v+v+v) diye girişler ve de sanırım ayar için kullanılan üzerinde küçük bir vidanın bulunduğu (+V ADJ) diye bir yer var, yani ben bunu alırken sanırım fişi vardır takar kullanırım diye düşündüm Ama yok, 220'yi (L-N (AC)) yazan yere mi takıcam (ben öyle düşündüm) diğer -v+v ler ise sanırım motoru bağlayacağım yerler.

Yardım ederseniz sevineceğim.

Aynen öyle 2 çıkışı olduğu için iki tane +v var.çıkıştaki ufak gerilim oynamalarını düzeltmek için ise V adj bölümünden ince ayar çekebilirsin. Kolay gelsin...

Alican teşekkür ederim cevabın için, emir tekrarı gib olacak ama L N AC yazan yere bağlayacağım değil mi?

Dc gerilimi dogrudan step motora baglayınca çalışan step motor varmı?

Yeni çıkan bazı step motorların içine sürücüsü de oluyor öyledir diye sorgulama gereği duymadım ama bir dene bakalım.

L (Hat veya faz) ve N (Nötr)

Peki farkeder mi hangisini hangisine bağladığım. Yoksa kafama göre mi bağlamalıyım, nereden anlarım?

Farketmez nasıl olsa bi uç diğer uca göre değişken yani sabit değil bi uç diğerine göre bi + bi - oluyor.

Fakat dc'de öyle değil bir değişim söz konusu değil.Bu yüzden uçlar önemli ;)

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,844
Son üye
mehmet.ali.turhan.99@gmai

Yeni konular

Geri