Güç Kaynağı Ödevi Küçük Bir Sorunum var

404cLk

Üye
Merhabalar Abilerim/Kardeşlerim forumda daha yeniyim.
* 0-24 Volt ayarlı minimum 3A çıkışlı.
* Sabit +12 Volt çıkışlı
* sabit +5 Volt çıkışlı bir güç kaynağı ödevim var.
Tecrübeniz ve bilginize sığınaraktan şu soruyu soruyorum; Bana 3 Amper üstü çıkış veren regülatör entegresi lazım hangisini tercih etmeliyim. İngilizcemin yettiği kadar 723 entegresinin datasheetine baktım ve anlayabildiğim çıkışında 3Amper vermıyor. Yada devreden 3 Amper ve üstü çıkış alabilmek için ne yapmam gerek şimdiden önerileriniz için teşekkür ediyorum.

Merhabalar Abilerim/Kardeşlerim forumda daha yeniyim.
* 0-24 Volt ayarlı minimum 3A çıkışlı.
* Sabit +12 Volt çıkışlı
* sabit +5 Volt çıkışlı bir güç kaynağı ödevim var.
Tecrübeniz ve bilginize sığınaraktan şu soruyu soruyorum; Bana 3 Amper üstü çıkış veren regülatör entegresi lazım hangisini tercih etmeliyim. İngilizcemin yettiği kadar 723 entegresinin datasheetine baktım ve anlayabildiğim çıkışında 3Amper vermıyor. Yada devreden 3 Amper ve üstü çıkış alabilmek için ne yapmam gerek şimdiden önerileriniz için teşekkür ediyorum.
ben 317 kullaniyor ve oneriyorum. gurultu miktari cok az.
3 amper icin ya buyuk sogutucu ya da transistorle guclendirme yapacaksin. datasinda var ornekler. bd243 kullan. uygulamasi cok basit olur.
12 voltluk trafo ile 24 volt guc kaynagi elde edemezsin. 30 volt bul bir yerden.

sonu k ile biten tum regulatorler zaten 5 amperliktir. ama degmez pahali oluyorlar. o yuzden tavsiye etmiyorum.

Önerileriniz için teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri