Görme engelliler için pıc kontrollü baston tasarımı-proje

jass

Üye
Merhaba;

Biz okulda görme engelliler için daha önceden çalışılmış fakat herhangi bir aşamaya gelinememiş ultrasonik sensör ve pic kontrollü baston yapımı için bir projeye soyunduk. Fakat ben daha önce ultrasonik sensörlerle çalışmadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi Çalışmalar...

Son düzenleme:
Bu çalışmayı inceledim. Fakat sensörün bir baston formuna yerleştireceğimizi varsayarsak daha ufak çapta mı olmalı bilemedim açıkçası.
ve tabii işin pic kısmı var. ben sensör boyutunu kafamda azda olsa çözsem picide halledeceğim ama...sıkıldım kısacası...

ultrasonik sensörleri çok araştırmadım ama bence normal baston gibide çok ince bir şey yapılacakmış gibide düşünme derim. Sonuçta bu ilk projen olacak ve sadece bastonun uc kısmı 3x3x5cm boyutunda olsa dahi yinede güzel durur. İlk prototip uygulamalar her zaman için tam istenildigi şekilde olmaz.

ultrasonik sensörleri çok araştırmadım ama bence normal baston gibide çok ince bir şey yapılacakmış gibide düşünme derim. Sonuçta bu ilk projen olacak ve sadece bastonun uc kısmı 3x3x5cm boyutunda olsa dahi yinede güzel durur. İlk prototip uygulamalar her zaman için tam istenildigi şekilde olmaz.
ilk etapta betinin setlerinde sonarla bi ölçüm yapıp sonra mı geri kalanını tamamlasam? senin düşüncen nedir?

Çok daha iyi olur. Projeni parçalara bölüp o şekilde yoluna devam et

ben proton kullanıyordum fakat şimdi mikrocde yazıyorum. programın doğruluğuna eminim ama program hex uzantılı kaydedilmiyor. sebebi nedir???

MikroC de hex olarak kayıt etmiyorsun. Derlediginde, eger kodlarında bir hata yoksa yada demo versiyonu(max 2K) aşmıyorsan kesinlikle hex dosyasını otomatik olarak üretir. Orjinal program kullanmıyorsan webten cracklı indirip kullanmaya çalışıyorsan problemlerle karşılaşabilirsin.

Önce kendi sitesinden programı indirip derlemeyi dene.

tüm programlar orjinal okul olduğu için. aşamadım sorunu.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri