Frenli AC Elektrik Motorunu Manuel döndürmek

Sercanbhr

Üye
Herkese merhabalar,
Makina muhendisliği öğrenciyim elektrik-elektronık endüstriyel elektronık bilgim gerçekten az. Bitirme projemde tavan alanına kullanmadıgımız eşyaları depolamak için bir ünite tasarlıyoruz. Bu ünite kapının ustunden tavana kadar olucak ve normal bir insanın yükyelebileceği bi seviyeye kadar inecek. Çabaladım durdum araştırdım öğrenebildiğim 3 fazlı AC asekron motoru 220 V şehir elektriki ile sürmemiz gerekecek ve inverter kullanmamız gerekecek. Ama motor durdugunda frenler devreye girmeli yada sonsuz dişli kullanırsak o yükü havada tutabilmeli esyalar asağıya düsşmemesi için. Bu arada hocamız bu üniteyi elle de sürebilmek istiyor. Yanı elektrikler girttiğinde ünite aşagıda ise üniteyi elle kaldırmak istiyor. İşte bu noktada ilerleme kaydedemedim. Sonsuz dişli kullanırsak mümkün müdür ? Frenli motor kulalnırsak mümkün müdür? Ayrıca elektrik gittiginde otomatik sistem oldugu noktada kilitlenecek ben elle onu yukarıya kaldırabilmem isteniyor
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri