fotosel ile kapı otomatiği çalıştırma

Merhabalar, fotosel ile apartman giriş kapısını anlık açmak için ne yapmam gerekiyor, fotosel hareketi algıladıktan sonra saniyelik enerjiyi verip kesmesi lazım aksi takdirde uzun süreli enerji verdiğinde hem gürültü hem de kapı otomatiği için sıkıntı yapar diye düşünüyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Saygılarımla

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kapıyı kapatmanın bir amacı kalmıyor orada neyi görürse fotosel kapı kendiliginden açılacaktır biraz daha güvenli bişeyler bulmaya çalış bence :)

Kapıyı kapatmanın bir amacı kalmıyor orada neyi görürse fotosel kapı kendiliginden açılacaktır biraz daha güvenli bişeyler bulmaya çalış bence :)
hocam fotoseli dışarı değil içeri koyacağım binadan çıkarken açılacak benim sormak istediğim fotosel enerjiyi anlık verip kesecek ... saygılarımla

kapı otomatiğinin kapı açılırken çalışan kısmına bir mikroswich koyarsan ve fotoselden aldğın çıkışı buradan geçirip kapı otomatiğine enerji verirsen sanırım sorun çözülür. kapı otomatiği kapı dilini çekince svich açık konuma geçecek ve kapı otomatiğinin enerjisi kesilecek. kapı kapatılıp dil yerine oturunca svich kapalı konuma geçip fotoselden sinyal gelince kapıyı tekrar açacak

VOLTAJ84 hocam sağolun, size zahmet kaba taslak bir devresini koyabilir misiniz? Saygılar

VOLTAJ84 hocam sağolun, size zahmet kaba taslak bir devresini koyabilir misiniz? Saygılar

nasıl bir fotosel kullanmak istiyorsun ben sana üç uçlu (iki uç besleme bir uç çıkış) fotoselli bağlantı şeması çizebilirim.yada kullanacağın fotoseli bana belirt ona göre çizebilirim

Hocam apartman merdivenlerinde bulunan 2 lambayı enerjilendiren basit fotosellerden kullanmayı düşünüyorum. Kapı otomatiğini enerjilendirmek için fotoseli kullanacağız ancak arada sizin belirttiğiniz mikroswich mi olması gerekiyor onun üzerinden kapı otomatiğine gelicek dil swiche basarken otomatik enerjili kalacak dil çekilince swich açıp kapı otomatiğini enerjisiz bırakacak. Doğru mudur hocam?

Sıkıntı yaratır bu sistem, el ile kontrol daha sağlıklı.

Ne gibi sıkıntıları olabilir hocam, bu konuda farklı fikirleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri