Fimer t207 gen hakkında

160 amp fimer ben de de var tamiri ile uğraşıyorum

Sent from my ASUS_T00I using KontrolKalemi Forumu mobile app

Buna benzer yapıda 160 ampg fimer bende tamiri ile uğraşıyorum

Ben tamirci değilim ilk okul mezunu bi çiftçiyim kondasatörler hakkında bilginiz varmı çıkış katındaki fotorafladığım yerlere kondansatör takmalımıyım?
160 amp fimer ben de de var tamiri ile uğraşıyorum

VSP250s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben elek elektronik mühendisiyim bildiğim kadarı ile yardımcı olabilirim bide ne olduğunuz değil merak önemli ilk okul mezunu çiftçi kondansatörü nerden biliyor

Tekrar merhaba arkadaşlar fimer t207 nin tamirinş yaptım sorunsuz çalışıyor şimdi hurdadan gekamac arc 160 model inverter kaynak makinası aldım çıkışımda ıgbt modül var iki adet biri kırılmış bir kaçta kopuk kablo var bu makinadan elinde olan varmı detaylı fotoraf atsın içinin ana karttan gelen iki kalın mavi kablo var ucu kesik nereye bağlanacak bunlar ıgbte modullerinemi mavi kablonun birinde yani üzerinde akım sönsörü var bunun içinden geçiyor biri

Makina Modelinin bide igbt grubunun resmini bi çek ekle bakalım

IMG_20170107121855.jpg
IMG_20170107121843.jpg
IMG_20170107121914.jpg
IMG_20170107121824.jpg

Sağ sola sormak lazım

ondan bir cacık olmaz çok zarar görmüş kartları yıkamalısın selülozik tinerle yıka yağsız kontak siprey de kullanabilirsin ama daha ucuz olan tiner kullan plastik malzemeye değmesin.

Sağ sola sormak lazım
Abi malzeme sıkıntı değil söker üzerine bakar internetten buluruz mühim olan bağlantı bu modüller bakır plaketle seri bağlı birbirine şimdi bu ana karttan gelen iki kalın mavi kablo nereye bağlanacak biri + mavi kablonun muhtemelen üzerinde akım sensörü olan mavi kablo bu diyelim modüllere girecek yada girecekmi diğer mavi yani - direk çıkışamı bağlanacak birde mavi kabloların göründüğü resimde öndeki kontrol kartının 18 volt soketinden gelen 1 ve 2nolu ince ısı yalıtımlı beyaz iki kablo geliyor bu kablolar çıkış modüllerinin neresine girilecek benim öğrenmek istediğim bu modülün birinde üçgen bağlı dirençler ve kondansatör var diğerindede olması lazımmı eksik ve kopuk parçalar var ona mahsuben yani sağlam bi aynı makinanın iç resmi olsa yapacağım

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri