Fiderden çekilecek en fazla akım

king_boy17

Üye
Merhaba arkadaşlar
Örneğin fider-1 akım trafo çevirme oranı 300/5 bu fiderden en fazla kaç Amper akım çekilir ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Çekilen akım sadece akım trafosu oranı ile ilgili değildir. Fider'de kullanılan iletkenin cinsine bakman lazım.

Merhaba arkadaşlar
Örneğin fider-1 akım trafo çevirme oranı 300/5 bu fiderden en fazla kaç Amper akım çekilir ?

teorik olarak 300 amper çekersin akım trafoları en fazla 1,3 katı yanlış hatırlamıyorsam akıma dayanabilir,ondan sonra patlar. 300/5 akım tafosunda 390 amper olur.Bu akımda yaklaşım 20-22 MVA güce tekabül eder.Eğer çekilen akım 300 amperin üzerindeyse değiştirmeniz mantıklı olur.

teorik olarak 300 amper çekersin akım trafoları en fazla 1,3 katı yanlış hatırlamıyorsam akıma dayanabilir,ondan sonra patlar. 300/5 akım tafosunda 390 amper olur.Bu akımda yaklaşım 20-22 MVA güce tekabül eder.Eğer çekilen akım 300 amperin üzerindeyse değiştirmeniz mantıklı olur.
1,2 katı akım çekiliyor. İşte bunula ilgi bir hesaplama vardı bulamıyorum. Aşırı akım rölesinden ayarlama yapılıyordu .

1,2 katı akım çekiliyor. İşte bunula ilgi bir hesaplama vardı bulamıyorum. Aşırı akım rölesinden ayarlama yapılıyordu .

Elektrikçi misin bilmiyorum eğer yükün akım trafosunun gücünden fazla ise yapman gereken akım trafosunu değiştirmektir.350/5 yada 400/5 akım trafosu ile değiştirirsen sıkıntı kalkar ortadan

çekilen güç

22 MVA 22000/1,73/33 = 385 Amper en yakın değer 400/5 akım trafosu

röleden akım değerini düşürmek mantıklı olmaz bu defa kesici sürekli açma yapar tam yüke binmesine izin vermez sistemin

Son düzenleme:
Aşırı akım değeri % 10 dur.Bu değerin üstü,tehlikeli değerdir.400/5 yapılmalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri