Faz ve Nötr'den Elektrik Devresi Nasıl Tamamlanır?

Osman Biga

Üye
arkadaşlar bir elektronik cihaz çalışırken fazdan gelen elektrik cihazdan geçip sonra nötr'e girip ordan da trafonun nötr hattındaki yıldız ucundan toprağa boşalıyor ve elektrik çalışma işlevini bu şekilde görmüyor mu? ben bunu kime anlattıysam bana gülüyor fazdan gelen elektrik nötre girer mi cihazı sadece faz çalıştırır diyor peki nötr ne işlev yapar o zaman? ben mi yanlış biliyorum yoksa

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
O gülen kişilere sende tavsiye verebilirsin. Nötr bağlantısı yapmayıp sadece fazı bağlayın de. (_) üst iki uca alıcı bağlanır faz gider nötr döner.

trafonun nötr hattındaki yıldız ucundan toprağa boşalıyor
Böyle bir şey yok . Anlatmaya çalıştığınız şey işletme topraklamasıdır ki arıza durumları hariç elektrik döngüsünün bir parçası değildir .

Notr olmadan devreyi nasil tamamlayacak.
Şöyle efendim ....

IXa8HN.jpg

Toprağa akıp giden bir şey yok daha öncede beyan ettiğim gibi özel durumlar hariç...

Bir yere gittiği yok ; trafo sargılarında devre tamamlanıyor . Tamamen kapalı çevrim.
Under Ground bizim evde toprak hattı yok elektrikciye şofben bağlattım toprak kablosunu nötr'e bağlamış, bu şekil kullanmak doğru olur mu? hani nötr'e de faz giriyor ya o zaman nötr deki elektrik toprak kablosundan suya geçmez mi

Under Ground bizim evde toprak hattı yok elektrikciye şofben bağlattım toprak kablosunu nötr'e bağlamış, bu şekil kullanmak doğru olur mu? hani nötr'e de faz giriyor ya o zaman nötr deki elektrik toprak kablosundan suya geçmez mi
Anladigim kadariyla sıfırlama yapilmis, cok tehlikeli. Gecici cozum onerilmis size.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri