Fanlı Isıtıcı Arızası Firex Marka

Isıtıcıyı prize taktığımda çalışmıyor ve üzerindeki lambası yanmıyor. Ve fan dönmüyor hiçbir şekilde .

aşağıdaki resimlerde görüldüğü üzere kablolara gelen voltajları ölçtüm hepsine geliyor.

Termal sigortada da 220 v var . Nerede sorun olabilir başka ?
e3d28533d03f5caaccabfdcc1e1250e9.jpg
3c1aa38309843904dc997d0aa87042e0.jpg
ba662a14e109a7957953b1d593d88877.jpg

KAblonun nötr ucunu fişe kadar ölç kesik olabilir termal sigortanın yanındaki bimetal svici de kontrol et, uçlar kapanıyor mu (öpüşüyor mu)? 2 -3 konu açmaya gerek yoktu.

Hocam fişlerin sağlamlık kontrolünü yaptım . Sıkıntı Yok . Termal sigortanın altında ki swici kısa devre yaptım . Cihazı açtım gene çalışmıyor .
f9fc8bce6d32ff356203bdd6faccf2d8.jpg
şuan çalışır vaziyette ama ortadaki Işık'ta yanmıyor . Ve sağdaki ısı değerlerini çevirdikçe hiç bir tepki vermiyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Boynu büküp bir bilene götürecen yanında yapacak sen ücretini verecen başka çare görünmüyor. Tecrübe bazen parasız olmuyor.

Doğru söylüyorsun aslında hocam belki başka birileri bir yol gösterir

KAblonun nötr ucunu fişe kadar ölç kesik olabilir termal sigortanın yanındaki bimetal svici de kontrol et, uçlar kapanıyor mu (öpüşüyor mu)? 2 -3 konu açmaya gerek yoktu.
Merhaba bu termal sigorta yerine düğme limit termostadı kullanılsa olurmu? olursa kaç derece kullanmalıyıız?

Burada kullanılan eleman yanlış hatırlamıyorsam 125 derecelik, bahsettiğin eleman olmaz.

121 derece ve 10 amper ile karşılanıyor
İstersen dikkatliysen kısa devre yapabilirsin ama kontrollü açıp kapatıcan. Unutursan fişte sıkıntı olur sigorta olmadığı için.

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba benımde elımde aynı ısıtıcdan var yanlı benımkının fan calısıyor ısıtmıyor fısı takıp kontrol ettıgmde her yerde enerjı var rezıstansa enerjhı goruyorum sorun rezıstansdamı

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri