Fan ayarı

Maxim-1995

Üye
Arkadaşlar merhaba ben benim bilgisayarda bios ayarlarındanda baktım yüklediğim programdanda yaptım ama genede olmadı

- Sorum şu bilgisayararda ayarlı fan sistemi var cpu ekran kartı vs vs herneyse şimdi bunlar otomatik olarak RPM çalışsa daha iyi olur diye biiyorum sistem aşırı ısınırsa voltaj artar daha hızlı çalışır...
- Ben bilgisayaarcıya götürdüm cpu fanı değiştirtdim en kıralını aldım ...
Aynanda sorumu sordum bana cevabı ise birkaç para ile olur dedi içimdende kendim yaparım daha ii dedim ve başıyom araştırmaya ...

- Şimdi bu RPM ayarları nasıl yapılır nerden yapılır ??? hatta programmı lazım ?
- klasik fanlarım 2 kablolu ...

- 3 fan serbest...
- Güç kaynapı fanı...
- CPU fanı...

benim speedfan adlı bir programım var ordan yapıyom yapıyıom sonuç negatif ... YArdım edermisiniz lütfen ?

Arkadaşlar yoksa yokmu bu program veya ayar ;??

bırak özgür çalışşsınlar onlar akıllıdır.

Harici Fan kontrol sistemleri var... Anakart üzerinden ayar imkanı olan bir makine görmedim henüz.

Bencede bırak serbest çalışssınlar zaten onların dönüş rpm i genelde pc yi soğutmaya yeter.

Zalman MFC 2 Fan Controller kullanabilirsin. Donanımsal olarak fan hızı ayarlamana yardımcı olur.

Yardımclarınız için teşekkürler , sorunu çözdüm meğer cpu fanı 3 kablolu ondan ... birde yanlış yere takılmış ... PWRFAN 1 e takılmış meğer CPU fana takılması lazım ... birde 100 tL lik soğutucu alırsam olay bitiyr :D

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri