Fabrikalarda Bakım Onarım Elemanı Olarak Çalışan ustama sorularım olacak.?

Artık iş aramayı da iyi bir Bakım onarımcı olmak istemeyi de bıraktım. Çünkü bugun soğuttular beni herşeyden

noldu ortak sen ne çabuk pes ediyorsun öyle, başlamadan bitiriyorsun

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
noldu ortak sen ne çabuk pes ediyorsun öyle, başlamadan bitiriyorsun
Abi cabuk degil 3 ay oldu. 3 aydir onlarca fabrikaya gidiyorum olmuyor. Demek ki ben bu is icin uygun degil beceriksiz biriyim. Insanin kendini asagilik ucube hissetmesine yol aciyor bu durum. Olmayinca olmuyor :(

vah vah çok üzüldüm bu duruma ne yapsak ki ? adamlar yılların emeğinini çaylak bir çömezemi teslim etsinler, etmezler onlar bu konuda tebdirlidirler ,senin oturuşundan ,kalkışından, konuşmandan ,seni 10 saniyede çözerler bence mahcup bir tavır takınma. dik dur ama diklenme ,aç olduğun halde tokmuş ve yeni dana eti yemiş gibi ağzında kürdanla dolaş kimseyi kendinden aşağı görme asla böbürlenme ...
sana abi tavsiyelerim işe ihtiyacın olduğu kadar patronunda sana ihtiyacı vardır bunu unutma çalışmaya ihtiyacın olduğunu hissettir ama aciz olduğunu hissettirme ..yumuşak başlı ol öfkede su gibi ol .

vah vah çok üzüldüm bu duruma ne yapsak ki ? adamlar yılların emeğinini çaylak bir çömezemi teslim etsinler, etmezler onlar bu konuda tebdirlidirler ,senin oturuşundan ,kalkışından, konuşmandan ,seni 10 saniyede çözerler bence mahcup bir tavır takınma. dik dur ama diklenme ,aç olduğun halde tokmuş ve yeni dana eti yemiş gibi ağzında kürdanla dolaş kimseyi kendinden aşağı görme asla böbürlenme ...
sana abi tavsiyelerim işe ihtiyacın olduğu kadar patronunda sana ihtiyacı vardır bunu unutma çalışmaya ihtiyacın olduğunu hissettir ama aciz olduğunu hissettirme ..yumuşak başlı ol öfkede su gibi ol .
Gayet iyi anliyorum abi. Dediklerini de uyguluyorum. Cidden yapmadigim sey kalmadi. Gittikce rezil olmaya basladim. Zama gectikce gittigim yerlerden tuhaf tepkiler almaya basladim. Ondan dolayi da artk insan gibi muamele gormedim bugun. Beni de bir anne dogurdu. Hedeflerim de cok yuksek degil bence. Iyi bir bakimci olmak icin cok calismak gerekir. Ama o firsati verecek isyeri bulamadim. Benim hedefim oldugu kadar duygularim da var. Ne hayaller ile gidiyosun kopek kadar degerin olmuyor. Ne acı bir durum.

fabrika bakımcılığı süper fikir 17 senemi bitirdim aynı işyerinde sürekli vardiyalı çalışıyorum sonuç maaşlar tatmin etmiyor nereye gitsen aynı para üç beş kuruş için yer değiştirmek mantıksız bizim meslekte zaten sektör değiştirirsen kafadan gene iki senen kayıp ortama alışana kadar oda alışırsan çok insan gördüm işten çıkıpta 5-6 yer değiştiren hayvan alıştığı yere gidermiş misali ortam değişince alışamıyorsun boyun bel fıtığı bu mesleğin ikramiyesi üstüne menüsküs manyetik alanlar sebebiyle unutkanlık (işkur ilanlarına bile bak bakımcı arayan iş yerlerine beli ağırmayan bakımcı arıyoruz diye yazarlar ) her zaman en çok maaş alan en az çalışan bölüm olarak görünürsün ben artık rahatsızım ağır kaldıramam dediğin zamanda direkt yol verilirsin çünkü her zaman iş yapacak adam lazımdır bu adam 20 senesini bu iş yerine verdi nerede sakatlandı kimse sormaz .... Yada bunların hiç birine takılmaz ben işimi seviyorum diyerek canı gönülden çalışırsın adın en fazla eşege cıkar :D:D:D:D:D:D:D:D

Amele geldik amele gideriz biz..defalarca soyluyorum.genc arkadslara da tavsiye ediyorum.yas 21 neyin derdine dusmusler anlamak guc...zamani geri getirmek mumkun olsaydi kesinlikle bu islere bulasmazdim..millet temiz kiyafetle sadece bildigi ve sorumluluk alani 10 m2 lik bir alanda, cayi corbasi ayagina gelir.10 numara saygi gorur..sen belkide o isletmenin en onemli elemanisindir ama insanlar sana amele gozuyle bakarlar..saygi gormezsin..git muhasebeci ol ne bilim hemsire ol

Amele geldik amele gideriz biz..defalarca soyluyorum.genc arkadslara da tavsiye ediyorum.yas 21 neyin derdine dusmusler anlamak guc...zamani geri getirmek mumkun olsaydi kesinlikle bu islere bulasmazdim..millet temiz kiyafetle sadece bildigi ve sorumluluk alani 10 m2 lik bir alanda, cayi corbasi ayagina gelir.10 numara saygi gorur..sen belkide o isletmenin en onemli elemanisindir ama insanlar sana amele gozuyle bakarlar..saygi gormezsin..git muhasebeci ol ne bilim hemsire ol
Ben amele olmaya her seye raziyim ancak bana tecrube soruyolar bu tecrube kazananlar nerede yetisiyor anlamak imkansiz. Onun icin vazgeciyorum zaten. Isi bilmiyorum evet bunu duyan herkes dalga gecer gbi konusuyor mulakatta

Ben amele olmaya her seye raziyim ancak bana tecrube soruyolar bu tecrube kazananlar nerede yetisiyor anlamak imkansiz. Onun icin vazgeciyorum zaten. Isi bilmiyorum evet bunu duyan herkes dalga gecer gbi konusuyor mulakatta
bende yeniyim
Amele geldik amele gideriz biz.
arkadaş aşağı yukarı haklı.

bir alanda uzmanım diyemiyorsun. her şeyi soruyorlar ama herşeyi.
fabrikada bakım onarım olacağına
taahüt firmasında elektrik işlerini yap
ya da topraklama firmasına gir işin topraklama olsun.
bak onu iyi yap ama her türlü soruya cevap verebilecek donanımda ol
düşün
kararı sen ver

bende yeniyim

arkadaş aşağı yukarı haklı.

bir alanda uzmanım diyemiyorsun. her şeyi soruyorlar ama herşeyi.
fabrikada bakım onarım olacağına
taahüt firmasında elektrik işlerini yap
ya da topraklama firmasına gir işin topraklama olsun.
bak onu iyi yap ama her türlü soruya cevap verebilecek donanımda ol
düşün
kararı sen ver
Benim derdim elektrik mekanik pnomatik hidrolik denizinde yuzmekti. Adam gbi biseyler ogrenmekti. Ancak oyle hale getirdiler ki beni. Evde fisi prize takmaktan nefret eder oldum. Tesisat gecmisim 2.5 yillik var ama istedgim makine elektrigiydi. Oyle kisler tanidim ki insan insan degeri kazandirmiyolar. Hayvan muamelesi yapiyolar

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri