fabrikada tasarruf yöntemleri

Birde buhar kullanıyorsanız fabrikanızdaki tüm kondenstopların düzgün çalıştıklarını kontrol ediniz.
Ayrıca bende şu 1. maddeyi merak ettim

Arkadaşlar ilginize teşekkür ederim bu cihazı tanıyan ve işletmesinde kullanan bir çok kişi gerçekten çok memnun aranızdan bazı arkadaşlarla tanıştık ve onlara bazı dökümanlar gönderdim.umarım memnun kalmışlardır..fakat şunu net söylüyorum cihaz her ne şekilde olursa olsun min%5 max%20 elektrikten tasarruf sağlıyor..günümüzde en büyük sarfiyat enerji sadece benim değil birçok arkadaşın işine yarayacak bir cihaz..şimdiden tüm türkiyeye hayırlı olsun iyi çalışmalar
tasarrufun adresi ADORMA GROUP
OĞUZ YILMAZ

Sn. Broklin
Ben sizinle bizzat görüştüm, tasarruf yaptığını iddia edilen cihazla ilgili referans listesi istedim. Bu listedekilere ulaşılamıyor, sadece İpragaz hadımköy dolum tesislerine ulaşabildim, oradaki yetkili de tasarruf denemesinin tam sonuç vermediğini, söz konusu kişinin 15 gündür denemeye gelmediğini, telefonlara bakmadığını söylediler. Ayrıca bu forumda bize verdiğiniz firma ismi olan ADORMA GROUP'un telefonları arıza sinyali veriyor, siteyi incelendiğinde bahsedilen konu ile ilgili hiç bir şey yok! İpragaz firmasına BB OTOMASYON ismiyle gitmişsiniz...İnternette araştırdım, böyle bir firma da bulamadım.
Yorumu forumla ilgilenen değerli arkadaşlarıma ve moderatöre bırakıyorum.

adorma grıp un sayfasını bende inceledim ama tasarruf cihazı ile ilgli ürün göremedim malesef. son olarak sn broklin'e son kez söz hakkı verelim. daha sonra konu kapatılacaktır...

Arkadaşlar Mantıklı olalım lütfen; Elektrikçiyim diyen hiç kimse bu tür oyunlara gelmez. Konuyla ilgili yapılabilecek tek şey Mahalli kompanzasyondur.
Sözü edilen cihaz olsa olsa Şu evlerde prize takılıp enerji tasarrufu sağladığı idda edilen cihazın Sanayi versiyonudur.....

bahsedilen cihaz türkiyeye yeni getirildi BB otomasyon firması ADORMA GROUP firmasının alt firmaıdır.İpragaz denemelerinde size anlattıklarının tersini söylediler bize fakat şunu net bir şekilde ifade etmek gerekiyor bu cihazı türkiyeye getirmeden önce 9 ay boyunca değişik makine ve tesiste testler yapıldı.Şimdi web sayfası düzenleniyor,Bayilik bb otomasyon ve mak.firması üzerinden alınmıştır.Arkadaşlar ben ne kadar anlatmaya çalışsamda size ne kadar referansta versem bu forumdaki arkadaşlarımın hepsi deneme isteyeceklerdir.Malum denemenin bir maliyeti var firmalara ilk deneme yapıldıktan sonra inanmakta zorluk çekiyorlar işte hakan beye ipragazdaki arkadaşın yaklaşımı halbuki ipragazadaki elk.müh.arkadaş kw değeri okumasını dahi bilmeyen bir eleman işten anlamayan bir kişiye bu cihazın teknik bilgilerini vermek bizim için bir anlam ifade etmiyor.Ulaşma meselesine gelince benim telefonlarım 24 saat açık herkes ulaşabilir o konuyu anlamadım..Fakat ikinci denemeye gelince sözleşme imzalamak istemediler...biz onlara arıtma sistemlerinde elektrikte %14.7 tasarruf sağlattık ve sayaç üzerindeki tüm takipleri bizzat kendileri yaptılar...Şimdi bu bir ticaret her firmanın kendine göre bir politikası vardır.herkese iyi çalışmalar dilerim..

sayın brooklin ilk mesajınızda sistemim kurulduğu bir holdingte çalıştığınızı yazmıştınız ve bir firmaya sistemi kurdurduğunuzu söylemiştiniz son mesajınızda ise (yanlış anlamışsam düzeltin) sistemi satan firmanın yetkilisi olduğunuz anlaşılıyor. nasıl bir pazarlama stratejisi izlediğinizi anlamamakla beraber sistemi denemiş olan bir firmanın yetkilisi arkadaşa işi bilmediğini söyleyebilecek kadar suçlama yöneltmenizi doğru bulmadım. sonuç olarak elinizde bir cihaz olduğunu ve tasarruf ettirdiğinizi idaa eden sizsiniz bunu sadece denemeleri için firmaların bir bedel ödemelerini mantısız buluyorum. eğer sisteminize güveniyorsanız ve gerçekten belirtmiş olduğunuz en az %5 verimi sağlayabiliyorsanız deneme yaptığınız firmalar deney seti halindeki sistemi bile sökmenizi istemezler.
fakat sadece deneme yapalım nasıl olsa binlerce firma var sadece deneme yaparak bunlardan para kazanalım düşüncesindeyseniz o başka

Tahir kardeşim öncelikle bulunduğun fabrikadaki makinalarla ilgili döküman çıkarmanı ve bunları forum ortamında bizimle paylaşmanı istiyorum . Zira bizim çalışmalarımız ağırlıklı olarak enerjiyi en ekonomik şartlarla kullanabilmek üzerine oluyor. En son teklifini verdiğimiz firmada
rezistans ağırlıklı makinalar bulunmakta.Rezistans akımlarını düşürmeye yönelik olan bu projede %40 gibi ciddi bir enerji tasarrufu sağlanmakta.forumdaki diğer arkadaşların söyledikleri her konuyu desteklediğim gibi bizim de naçizane böyle bir çalışmamız olduğunu bildirmek istedim.İlgilenirsen detayları açıklarım.slm.

kusura bakmayin beyler ben sizin gibi bakim mesleginde branslasmadim ama calistigim firmada bizden cozum bekleyen bakimci arkadaslarimizin en buyuk problemlerinin kaynagi kalitesiz enerji den dolayi mesela gerilim dusumu ve yukselisi harmonikler gibi problemler zaten kullandiginiz cihazlarin hepsinde gecerli dogru gerilim uygulanmandiginda zamanla arizaya sebep verir zaten giderlerin 3/1 elektrik masraflari bunun uzerinde alt yapi yani iletim hatlari ve gerekli kompanzasyon calismasi sorunlari cozer . yanlis anlasilmasin cezaya girmeyen tesisin enerjisi kalitelidir diye birsey yok bu konuda calismak maddi acidan buyuk bir kulfetten kurtarir

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri