Fabrika Çalışırken RKF % 8,END %4, Çalışmazken RKF % 0.3 END % 60.

Herkeze selamlar.
Bu kompanzasyon işi basit gibi görünüyorda, aslında hiçde göründüğü gibi değil.

Bu gece eve gitmeden, kendim test ettim. Toplam gücü 650 kw olan makine dairesini 3 saat kapattım, sonra 3 saat manuel olarak tam kapasite çalıştırdım.

Bağlantıları falan defalarca kontrol ettim.

Röle entes rg12, 3 faz ,3 akım trafosu. trafomuz 1000kva, trafoda 25 kvar akım trafolarından önce sabit kademe var, ölçüm o.g tarafında.

Uykusuzluktan ayakta duramıyorum, akla ihtiyacım var..

saygılar

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Önemli olan günlük ve haftalık ortalama değerlerinizdir. Çalışmazkenki değerler yüksek olabilir ama ağırlıklı ortalaması düşük de olabilir. Günlük-Haftalık değerler nasıl? RKF den kastınız kapasitif değer ise Fahri Beyin dediği gibi sabitinizi kontrol ediniz.

Ortalamalar reaktif % 15, kapasitif % 10 larda. Sabit kademeyi devre dışı bırakarak da test yaptım, kapasitif çalışma yokken % 30 lara düştü, ancak reaaktif % 15 lerde çıktı. Benim yapmaya çalıştığım reaktifi % 10 altında, kapasitifi % 5 seviyesinde tutmak. cezaya girmiyoruz ancak sınırlarda geziniyoruz.

Ayrıca 1 tane 20 kva ups var, etkisi olurmu bilmiyorum.

Ortalamalar reaktif % 15, kapasitif % 10 larda. Sabit kademeyi devre dışı bırakarak da test yaptım, kapasitif çalışma yokken % 30 lara düştü, ancak reaaktif % 15 lerde çıktı. Benim yapmaya çalıştığım reaktifi % 10 altında, kapasitifi % 5 seviyesinde tutmak. cezaya girmiyoruz ancak sınırlarda geziniyoruz.

evet ups lerin kapasitif yönde sisteme etkisi var içindeki kondasatörlerden dolayı birde sabit kondansatörü devre dışı bıraktıktan sonra kapasitif %30 lara düştü demişsin %30 lara çıkmış ise yükselmiştir düşmemiştir röle ayarlarını kontrol et gerekirse devreye alma ve çıkma ayarlarını düşür veya yükselt değerleri günlük olarak kontrol etki ayarları ona göre yapabilesin sabit kondansatörüdevre dışı bıraktıktan sonra cosfiye bak kaç çalışmıyan hiç bir şey yoksa sabittenkondansatör ve ups den kapasitif yapabilir

Kapasitif %60 dan %30 a düştü ise sabit kondasnatör değerini düşürünüz 15 kvar gibi bir değere..UPS in etkisi olur ancak bunu sabiti düşürerek deneme yanılma ile bir aralığa oturtabilirsiniz.

15 kademeli röle ve mono faz kondansatör sipariş ettim, sistemi elden geçirecem..
bu gün tam kapasite tüm hatlar çalıştı, akşam oranlar gayet iyi çıktı.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri