FİNDER İntelligent Yangın Alarm Sistemi

Selamun Aleyküm.

değerli abilerim ve arkadaşlar. işini yaptığım bir kuruma kurulması için Finder intelligent yangın alarm sistemi getirdiler fakat herhangi bir şema olmadığı için net bilgi sahibi olamadım. genel olarak çalışma mantıgını biliyorum ama giriş cıkıs modulleri remote indicatörleri ve dedektör tabanında 5 klemens ucu var .. baglantıları göstern bir şemaya veya her ne olursa acıklamaya ihtiyacım var.yardımcı olursanız cok sevinirim.şimdiden teşkkürler.

Kendi sitesinde ürün sayfasında kullanım/montaj bilgisi veriliyor.

Detaylı bir bilgi bulamadım . Daha dogrusu dedektör baglantıları ile ilgili sorun yasıyorum..resim gönderiyorum ..mesela ordaki remote controler ne işe yarıyor.

Ekli dosyalar

• Image 2.jpg
    Image 2.jpg
    90.5 KB · Görüntüleme: 16
şimdi hocam yangın alarm kablomda 4 tane uc var 2 sini +- paralel atlayıp hat sonuna direnc baglıyorum .diğer 2 uc ne oluyor bunda

şimdi hocam yangın alarm kablomda 4 tane uc var 2 sini +- paralel atlayıp hat sonuna direnc baglıyorum .diğer 2 uc ne oluyor bunda
Remote indicator yine kast ediyorsan 4 nolu mesajımda dediğim geçerli, 1. sf sonlarına doğru uzek LED göstergesi ve uzaktan gösterge lambası veya platrform sireni deyimleir geçiyor.

Remote indicator yine kast ediyorsan 4 nolu mesajımda dediğim geçerli, 1. sf sonlarına doğru uzek LED göstergesi ve uzaktan gösterge lambası veya platrform sireni deyimleir geçiyor.

by lent açıklamış. Biraz daha detaylandırmak gerekirse diğer 2 ucun bağlandığı dediğiniz aslında "Remote indicator"dür ve opsiyonel bir üründür.
Döşeme altı, asma tavan içi gibi yerlerde yangın dedektörünü ve üzerindeki alarm/çalışma ledini göremeyiz. Alarm veren dedektörün ledinin döşemeyi açmadan görülebilmesi için bu ledi dışarıda görünür bir yere opsiyonel olarak çıkarılabilir.
İşte bu ürün remote led, remote indicator gibi isimlerle anılır. Bir bakıma dedektörün üzerindeki led'in paraleli diye düşünebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri