Kolay gelsin.

Av82 çamaşır makinem var. Makinemi son 6 ayda 2 kez yer değiştirmek zorunda kaldım. Ancak ilk yer değiştirdikten sonra makinem uzun süre hiç çalışmadı. Sadece kilit ışığı yanıp söndü. Sonra kendiliğinden çalıştı. 8 gün önceki yer değiştirmemden bu yana yine aynı şekilde çalışmıyor. Şuanki yerine alırken de su borularıni değiştirdim. Elektrikte sorun olabileceğini düşünerek farklı odadan elektrik çektim. Ama sonuç değişmedi.

Makinemi fişe taktığım zaman, bazı programlarda nadiren F2 hatası alıyorum. Ama genellikle sadece kilit ışığı sürekli yanıp sönüyor. Diğer hiçbir tuş yanmiyor.

Makineme reset atarsam sorunum düzelir mi?

Eger düzelebilir ise nasıl reset atacağımi anlatabilirmisiniz.

Yaşadığım bu sıkıntı ile ilgili olarak bana yardımcı olun lütfen

Kolay gelsin.

Av82 çamaşır makinem var. Makinemi son 6 ayda 2 kez yer değiştirmek zorunda kaldım. Ancak ilk yer değiştirdikten sonra makinem uzun süre hiç çalışmadı. Sadece kilit ışığı yanıp söndü. Sonra kendiliğinden çalıştı. 8 gün önceki yer değiştirmemden bu yana yine aynı şekilde çalışmıyor. Şuanki yerine alırken de su borularıni değiştirdim. Elektrikte sorun olabileceğini düşünerek farklı odadan elektrik çektim. Ama sonuç değişmedi.

Makinemi fişe taktığım zaman, bazı programlarda nadiren F2 hatası alıyorum. Ama genellikle sadece kilit ışığı sürekli yanıp sönüyor. Diğer hiçbir tuş yanmiyor.

Makineme reset atarsam sorunum düzelir mi?

Eger düzelebilir ise nasıl reset atacağımi anlatabilirmisiniz.

Yaşadığım bu sıkıntı ile ilgili olarak bana yardımcı olun lütfen
Abim Mator komurlerini kontrol et.temazsizliq ve ya bitmis ola bilir

Kapı tam kapanmıyor biraz sert bastırın .
kartınızın üstünde 680 uf 25 v kondansatör hasarlı (üzeri şiş) değiştirin

ALİ AMCA MERHABA BENDE BEKO D1 7102ES ÇAMAŞIR MAKİNASI VAR HANIM BU MAKINANIN KAPAGININ KAPANMADIGINI KILITININ DEVREYE GIRMEDIGINI SOYLEDI BENDE SOYLECE BIR BAKTIM EVET KAPAK KILITLENMEDIGI ICIN MAKINA ÇALIŞMIYORDU.ILITI SOKTUM ICI OLMUSTU HEMEN YENISINI ALDIM TAKTIM ŞİMDİ HİÇ ÇALIŞMIYOR MEKINA SENTETIKLERDE TAKILDI KALDI NE BAŞLIYOR NEDE DURUYO.BAŞLA / BEKLE TUŞU İŞE YARAMIYO İPTAL EDEMİYORUM.BUNU ÇÖZEBİLİRMİYZ

1)kapı kilit soketini sök ,soketin içi ( kablodan gelen)karbonlaşmışmı iyice kontrol et
2)kartın üzerinde kapı kontrol triyak'ı patlamış mı bak
3)başla bekle/ iptal tuşu devre tamamlıyormu ölç
Bunları yaptın yinede çalışmıyorsa kartı al bana getir

valla allah razı olsun usta bukadar cabuk cevap verecegını hc tahmın etmıyordum.ancak suan elımde olcu aletı olmadığından trıyakı olçemıyorum soket ve kablolar sağlam basıt bır lamba deneyıyle kablolar kontrol edıldı.inşallah yarın aksama test cıhazını bulur ve kontrol ederım.ha bu arada usta ben antalyadayım ızmıre nasıl geleyim şimdi.kartın yenısı veya tamırı kaça mal olur acaba.

ha usta bu arada hata koduna gırmek ıstedıgımde ( pamuklu secımı ve on/off anahtarıyla açtığımda ekran komple geliyor oylece kaıyor hata kodunuda E05 verıyor.kilitli kaldığı yanı senteıklerde takılı kaldı çalışmıroya ondada E00 hatası yazıyor

Son düzenleme:
ha usta bu arada hata koduna gırmek ıstedıgımde ( pamuklu secımı ve on/off anahtarıyla açtığımda ekran komple geliyor oylece kaıyor hata kodunuda E05 verıyor.kilitli kaldığı yanı senteıklerde takılı kaldı çalışmıroya ondada E00 hatası yazıyor
e5 arızası pompa moturna elektrik gitmediğini yada pompa motorunun suyu boşaltmadığını gösterir pompa moturu ve elektronik kartta pompa motoru kontrol devresini kontrol ediniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri