Evdeki Bir Faz Elektrikten 3 Faz Elde Etme?

Herkese iyi bayramlar;
Öncelikle ben normal monofaze girişli U-V-W motor çokışlı 1KW'lık AC inverter motor sürücü ile önüne motor gibi bağlayabileceğim 3 faz girişli ve çıkışında 3 faz 200Volt alabileceğim bir trafo vs. gibi bir düzenek yapabilmem mümkün mü? Bunu istememin nedeni evde servo uygulaması yapabilmem için. Elimdeki servo sürücü 1KW ve besleme gerilimi 3 FAZ 200VOLT........

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
220 girişli 3*220 çıkışlı inverterterle frekansı 50 ye ayarlayıp elde edersin trafoyla elde etmek mümkün değil
fakat inverter le elde edilen voltajla sürücü beslemenin sağlıklı olmayacağı kanısındayım
3 faz 220 volt servo sürücünün parametre ayarlarında faz denetimi varsa bunu iptal ederek sadece nötr ve faz vererek sürücüyü direkt çalıştırmayı dene çünkü inverter lerde giriş direkt diyotla doğrultulup bara denilen yere 300 volt oluşturularak daha sonrada bu dc voltaj kıyılarak tekrar ac sinüs elde edilmesi temeline göre çalışır bende delta servo sürücü var ister nötr ve faz 220 verebiliyorsun istresen 3*220 verebiliyorsun ikiside oluyor

Seni anlıyorum. Fakat sürücünün kullanım kılavuzunda 0,70kw'ta kadar monofaze bağlantıya izin verilebiliyor. 1kw ve sonrasına 3faz 200volt verilmesi gerektiği yazıyor. Ama ben denemedim. Sürücüyü yakmak istemem doğrusu. Fiyatı 1400euro+kdv

hocam senın servo buyuk ıhtımal uzakdogu urunudur bısı olmaz r s faz gırısıne 220vac ver calısmazsada s ıle t yı kopruler problem cıkmaz bnde kullanıyorum o sekıl iş ortamında

hocam senın servo buyuk ıhtımal uzakdogu urunudur bısı olmaz r s faz gırısıne 220vac ver calısmazsada s ıle t yı kopruler problem cıkmaz bnde kullanıyorum o sekıl iş ortamında

japon malı mitsubishi mr-j2s-100b emin misin? Sürücü devrelerine hakim misin? Yakmayalım. Emanet bende o sürücü..........

arkadaşım sende monofaze giriş trifaze çıkışlı sürücüler var mesela bizde danfos sürücü var monofaze giriş trifaze çıkışlı sürücü ile bu sorunu halledebilirsin

egzantrik ben de bunu kondansatörlerle yapabileceğini düşünüyorum. Bu konuyu daha önce incelemiştim ama sana kesin şu şekilde yapabilirsin diyebilecek kadar hatırlamıyorum. Ama kondansatörlerle yapılacağına inanıyorum... kolay gelsin

elinizdeki invertörün çıkış frekansını 50 hz yapıp çıkışına monofaze servo sürücünüzü 3 faz 220 v bağladığınızda sorun çıkmaması lazım. arkadaşın dediği gibi sürücü bu girişi dğrultup kondansatörlerde depolar.

peki fazlar arası 120 dereceyi nasıl sağlıyacaksınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri