evde heryerde anlık elektrik sorunu

MTIyMDI0MD-yuksek-gerilim-hatti-yakininda-oturmak.jpg
WQbbbaflT0-iuM99MEhFmA.jpg

bunun gibi bişeyler yok değil mi? yer altı yg var mı? meçhul...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kesinlikle yok kabloları yerin altına aldılar ama öyle bir şey hatırlamıyorum

bünyesel bir durum o zaman çok stresliysen onun sonucu çok kasmayın sakin olun geçer...

İşte bu noktada anneme söz geçiremiyorum zarar vermeyeceğini söyledi bir elektrikçi ama tedirginlikten dolayı içi rahat etsin cihazlar sağlamda bilsin bizi çarpmayacağını bilsin değerli vaktinizi ayırdınız çok teşekkür ederim başka bir şey olur aklınıza gelirse esirgemeyin lütfen

hava kuru ise ve naylon kumaşlı bişeyler çoksa o zaman da statik elektrik olur matrix filiminde insanlara pil demelerinin nedeni bu geçmiş olsun...

Kombi ısıtıyor gece gündüz naylonun girmediği yer yok malumunuz parke neyden yapılı bilmiyorum belki pvc, halı da yün. Olmazsa yapılsın görelim sonucu halıları kaldıracağım deneyeceğim bir de evi nemlendireceğim şu durumun ne etki yapacağını merak etmiyor değilim açıkçası duvara kolumu yaklaştırıyorum tüylerim oynuyor bayağı iç duvarda var bu durum. Duvar neyle kaplı acaba desen var üzerinde alçı gibi duruyor ama bilemedim. Alçıysa hava almadığını duymuştum ses yalıtımı hakkında okurken dış duvarlarda da sanırım strafor var bunlar da etkendir herhalde. İşimiz zor gibi. Kaplama malzemeleriyle ilgili bilgi toplayacağım sanırım eğer olmazsa :)

yerlerde halı kaplı ise onlar polyester,naylon karışık oluyor yün halı çok nadir oluyorsorunun nedeni halılar üzerinde yürürken oluşan sürtünmeden statik elektrik oluyor...

Yün halılar duvardan duvara değil ama. Yün kazak sorun çıkarıyorsa o da çıkarır diye düşündüm dediğiniz mantıklı geliyor bana da. Konuştum elektrikçiyle kendinden emin yormadan yorulmadan söyledi cidden bir yapsın ne olacak görmek istiyorum. Hem elektronik eşyalarla ilgili pc, hoparlör derken merak ettiğim noktalar var yazmak şimdi aklıma geldi hiss sesi çıkıyor hoparlörlerden onlardaki değişikliği de duymak istiyorum. Sorun pc den kaynaklanmıyor bu arada söktüm dağıttım çevre elemanlarını iki gün bağlamadım elektrik vermedim. Statik forumunda sahne yapıldığını topraklamanın 05 e düşürüldüğünü çözülmediğini malzemeden kaynaklandığını yazmışlar bu da o hesaba geliyor aslında ama kendi topraklamamız olur hiç olmadı.

Hatırlıyorum bunlardan vardı küçükken :) Sırayla denerim stres açısından faydası olmadığı söyleniyor ama statik açısından varsa stres açısından da vardır demek sanıyorum. Tavsiye için teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri