Evde Bilgisayarda PLC Öğrenmek ya da İlk Adım Atmak

evde çok zor bence en azından bir saat de olsa bilen birinin anlatması gerek

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Cd si alıyorsun,takıyorsun pcne, devresi ile cdsi 25-30 tl civarında,..ankara için geçerli...

abı en guzelı mıtsubıshı plc çok basıt onu dene ve sımılasyon programıda var

Slm kardeşim ben sana moellerin easy yi tavsiye ederim sembolleri ögren laptop bagla program yap. Sen kumanda devrelerinde iyiysen önce yapacagın programın kumandasını çiz sonra bunu easy ye çevir ve çok basit olacaktır ama en önce sembol çevirmesini bilmen lazım

1 ay sonra gebze tübitak teknokent konferans salonunda uygulamalı fbd ile plc programı eğitimi başlayacak. İlgilenen arkadaşlara teferruatlı bilgi verebilirim. Eğitim plc'ye 0'dan başlayacak ve modbus rtu/tcp, analog işlemler, pwm, sms, arama vs işlemlerine kadar devam edecek.

Son düzenleme:
1 ay sonra gebze tübitak teknokent konferans salonunda uygulamalı fbd ile plc programı eğitimi başlayacak. İlgilenen arkadaşlara teferruatlı bilgi verebilirim. Eğitim plc'ye 0'dan başlayacak ve modbus rtu/tcp, analog işlemler, pwm, sms, arama vs işlemlerine kadar devam edecek.

Ne zaman olacak bu eğitim

Tarih net olarak belli değil. PLC konu başlığı altındaki mikrodev PLC'de ilan edilecektir.

plc öğrenmek istiyen arkadaşlar size en yakın bulunan meslek liselerine danışın zamanında megep kapsamında kurslar var dı halen var sanırım çok faydasını gördüm araştırmanız yararınıza olur şimdiden başarılar dilerim

Değerli abilerim elektrik bilgisi olmadan plc programlamak saçma değil mi ? Basit bir program yazarız ama bunu uygulayamadan bu program ne işe yarar ki,bende plc programlamak istiyorum fakat yazdıgım programı devreye dökememekten korkuyorum.en basiti yaptıgım devreyi röleyle plc ye nasıl bağlayacağımı bile bilmiyorum yada başka yöntem varsa devreyi plc ye nasıl bağlarız.Mesleğimi çok seviyorum fakat teoriden başka birşey bilmiyorum.Herşeyi pratiğe döküp kendimi geliştirmek istiyorum,Saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri