Evde Bilgisayarda PLC Öğrenmek ya da İlk Adım Atmak

gemoda smilasyon var türkçe dokumanıda var olayı orda çozuyorsun daha sonrası kolay oluyor saygılar

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
bende plc başlangıç eğitimi aldım fakat uygulama olmadan zor oluyor.

bizde okulda akıllı röle zelio ile başladık..onu öğrendik gibi biraz...
şimdi sırada plc var. s7-200 var okulda...

İlk önce sana önerim S7200 başlaman olur bunun için kaynak kulllanma kıtapcıkları var mesala megep falan sitemizdede mevcut bulunuyor.Bunlar sana İlk adımı atıp senin önünü açıkçaktır kardeşim.İyi calışmalar

paran varsa Siemens S7 200 eğitim seti al similasyonla olmaz o iş sıkılırsın motorun döndüğünü görmen butona dokunman lazım bence birde markadan markaya atlama en popüleri siemens den direk başla derim ben

Twido suite programını da indirebilirsin arkadaşım. Simülasyonu var. Ama bence ilk akıllı rölelerle başla. Zelio olabilir. Cin olmadan adamçarpılmaz çünkü.

benim asıl amacım su mesala ehliyet alıcak yeni gibi biriyim direksiyon sınav zamanı direksiyona oturup sınavdan kalmak istemiyorum bos bi alanda biraz araba kullanıp sonra sınava girmek yani simulasyonla evde bisüre iyi kötü takılıp sonra en iyisini alıp geliştirmek kendimi bu işi yapabilecegim simulasyonda tam destek verecek arkadaslerın yardımına ihtiyacım var

ge func cok karmasıktı bırazkurcalamıstım kısa bır sure ve pek bı yol alamamıstım allah yardımcın olsunn..

ge func plc nin atalarından başlangıç için zor olur döküman kulalanım kılavuzu uygulamalı örnek helede türkçe imkansız bulamazsın siemens s 7 200 en mantıklısı imkanın varsa plc almanı tavsiye ederim similasyonla zaman kaybetme en popüler siemens piyasada s7 300 similasyonu iyi ama s 7 200 ün similasyonu kısıtlı kendini geliştirdikçe ileri seviyede similotör anlamsız kalıyor bir çok uygulamaya cevep vermiyor s 7 200 al ve basla pişman olmassın dostum

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri