ev tesisatı

yasinwolf

Üye
Selamın aleyküm beyler fazı faza nötüre de fazı bağlarsak evdeki alıcılar yanar değil mi? Cevaplarınızı bekliyorum...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Nötrü faza bağlarsanız kısa devre olur. Alıcılara müşterilere bir şey olmaz.Sigorta atar.

Ev tesisatı ile ilgili benimde sorum olacak.Evdeki lambalar ya patlıyor ya da aşırı ısınma var.Tesisatını yeni yaptım bağlantıları kontrol ettim hatta patlayan lambalara yeni duy taktım ama yınede ısınma var.Sebebi ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

Ölçü aletiniz varsa gerilimi ölçebilirsiniz.Benim aklıma gerilim düşümü geldi.

Faz ve nötr iletkenlerinin ikisine de fazı bağlayacaksınız galiba.Bu durumda evde ki cihazların hiçbiri çalışmayacaktır ve zarar da görmezler.Çünkü her iki ucuna da aynı gerilimi verdiniz ve potansiyel bir fark oluşmadı yani akımda akmadı.

illa bir şeyler yakmak istiyorsan
Ev tesisatı ile ilgili benimde sorum olacak.Evdeki lambalar ya patlıyor ya da aşırı ısınma var.Tesisatını yeni yaptım bağlantıları kontrol ettim hatta patlayan lambalara yeni duy taktım ama yınede ısınma var.Sebebi ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

sigorta kutundan bir ölçü aletiyle gerilimi ölç eğer gerilim 230v'dan yüksekse bağlı bulunduğun dağıtım a.ş. ile görüş
muhtemelen tasarruflu ampül kullanıyorsun onun yerine akkor flamanlı ampül tak bakalım eğer o patlamassa bilki dairende yüksek voltaj var.

illa bir şeyler yakmak istiyorsan

sigorta kutundan bir ölçü aletiyle gerilimi ölç eğer gerilim 230v'dan yüksekse bağlı bulunduğun dağıtım a.ş. ile görüş
muhtemelen tasarruflu ampül kullanıyorsun onun yerine akkor flamanlı ampül tak bakalım eğer o patlamassa bilki dairende yüksek voltaj var.
evdeki gerilim en fazla ne kadar olacakki tasarruflu ampuller 250v akkor lamba kullanıyorsa haliyle adi duylarda aşırı ısınma yapar ve lamba çabuk geçer

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri