Ev kapısının üstündeki 12v lambanın elektrik yokken-kesikken sensörlü çalışmasını istiyorum .

1mart

Üye
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim , eğer konuyu yanlış yere açmışsan şimdiden pardon .

Geçen hafta evde yokken ilk defa hayatımızda evimize hırsız girme girişiminde bulunmuş bizim kapı kilidi sanırım kırılabilen tip olduğundan uğraşmayıp maalesef alt kattaki komşumuza girmişler.. Ben de kilitleri değiştirdim ama aklım sağlam bir düzenek yolunda..Zira gündüz evde hanım ve çocuklar da var ..

Ben bu hırsızların elektrik panosundan elektriği de kesebilmesine karşılık kapı üzerindeki lambanın devreye girerek asacağım kameranın görüntü almasını en azından 20 dakika bile olsa sağlamak istiyorum .(Kilidim de sesli uyarılı) Elbette bu esnada kameranın da ve modemin de devrede olması gerekecek .

Benim isteğim şu ..
1- bu 3 aleti devrede elektrik kesikse bile 15 - 20 dk ayakta tutacak bir akü (kapı üstü lamba ve kamera12 v, modem 220 v ) nasıl yaparım ..veya satın alınabiliyor mu ?

2-kapı üstü lamba kameranın görüntü alabilmesi için bir müddet devrede kalmalı yani elektrik yoksa bile yaklaşan biri olunca çalışması caydırıcılık açısından iyi bizimde kucakta çocuk varsa kendi yanması açısından iyi .. yani fotoselli/ sensörlü bir kapı üstü lambası nasıl yapılır/ temin edilir..

Aslında bina otomatı senrörlü ve 2 girişi var .. birine normal lamba diğerine elektrikler kesilince devreye girecek lambalardan takarak aydınlatma olayına çözüm bulabileceğimi düşünüyorum .. Ama o zaman da sadece biri geçince devreye girdiğinden şarj tutmama dolayısıyla da merdiven otomatı sönünce de şarjı bitme olayı aklıma geliyor ..

Yardımcı olabilecek arkadaş varsa çok minnettar olacağım .

akü aleti şöyle birşey olsa iş görür mü mesela :

http://www.motorakusu.com/product.asp?id=46 veya

http://www.motorakusu.com/product.asp?id=37

Sevgi ve saygılarımla.

(532) 5040165

Son düzenleme:
Akü değil de..,size kesintisiz güç kaynağı(UPS) lazım.

Modem 220 volt ama adaptörle düşürülüyor. 12 volt ile çalışıyor ise aynı aküden onu da beslersiniz. Ups ile de olur. Sensörlü ledli armatürler de var aynı zamanda elektrik kesintisinde kendi bataryası ile çalışmaya devam edenleri de var. Bugün sormuştum şarjlı olan 75 diğeri 55 lira dediler. 20 ampersaatlik batarya işinizi görür.

merhaba sıze elektrık kesıldığınde tlf nunuza mesaj gönderecek aynı anda kapiyla uğraştığında mesaj gönderecek arıyacak bir sistem lazım gerıye doğru aradığınızda sistem size olduğu ortamdaki seslerı dinletecek elektrik kesıldığınde 36 saat devrede kalan böyle bır cıhaz var yalnız hirsiz alarmı olarak satış yapmıyorum sebebine gelınce bu cihazı arazıde trafo alarmı olarak tasarladım birkaçtane taktım talep çok ama alarm cıhazı olarak takınca mal sahıbı trafonun yanına geç gıdıyor hirsızlar 15 dk trafoyu çalabılıyorlar mal sahıbının 5-6 bin tl lık malı gıtmış canı yanmış bahane arıyor cıhaz haber vermedı dıyebılıyor bır fırmanın başına geldı adama tazmınat ödettiler bende başıma böyle bışey gelmesın dıye alarm cıhazı olarak satmıyorum sadece belge imzalattırıyorum oyle verıyorum imei numarası xxxxxx olan cihaz hirsizlıkta kesın koruma amaçlı değıl caydırıcı cihazdır dıye satın alan kişiye imzalatıp verıyorum

Vatandaş uyanık geçiniyor, iyi akıl etmişsiniz Süleyman Bey.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri