Ev için Subwoofer ve Anfi Devre Şeması

Salih445

Üye
Evde 4 adet, 4 ohm 20watt nominal değerli ve içlerinde tiz bulunan hoparlörler var bunların ikisi bir kolonda ikisi bir kolonda. Bir adet teybin kutusunda hoparlör var 20watt fakat tizsiz diğerlerinden farklı bir hoparlör. Teybim Sony CDX-G1050u Ses çıkışı gayet hoş ve güzel. 4 hoparlör 4 çıkışa ayrı ayrı bağlanmış teybin içindeki hoparlörü akü ile kullanmak istediğimde açıyorum. Sebebi 4 ohm değerinin altına düşmemek. Bunların yayına bir adet Subwoofer eklemek istiyorum elimde ne sub var ne anfisi var kaç wattlık suba kaç wattlık anfi kullanacağım konusunda kararsızım Ev ortamında kullanmak için kaç wattlık subwoofer yeterli olur? Teybimde sub RCA çıkışı var evdeki 5wattlık anfiyle test ettiğimde gayet güzel çalışıyor. Aklımda TDA1562q entegresi vardı fakat fiyatı 70tl görünce şaşırdım niye bu kadar pahalı ki? Elimde 12v 16ah led trafosu ve PC güç kaynağım var 12volta göre mono çıkışlı çok fazla entegre göremedim. eğer gerekirse adaptörleri seri bağlayıp 24v yapabilirim.

40-80 W arası Subwoofer ev ortamında yeterli olabilir tda1560q ile yapılan bir mono anfi yapmıştım eskiden gayet temiz güçlü bir verim alıyordum tavsiye ederim

tda1560q 25-30tl arasına gelicek neden bu kadar pahalı bu entegreler 2-3 sene öncesinin 5-6 liralık entegreleri... Subwooferı da 2.elden sahibindenden bakayım o zaman

Bir hafta önce bende kendime anfi yapacaktım fakat devre elemanlarının fiyatı 70 liraya çıktı e birde Bass almak istesem sıfır sistem fiyatına geliyordu bende 2. El 5+1 sistemin anfisini buldum 30 tl ye premierin içinde hem Bass hem anfi var ve ek olarak hoparlör takabilecegim bi devreye sahip olmuş oldum şuan ses kontrolünde arıza var fakat ne olursa olsun bence en mantıklısı 2. El bi ev anfisi çok daha ucuz ve uğraştırmaz bu devre elemanlarının yükseliş sebeplerinden en önemlisi yurt dışı mali olduğu için dolar üzerinden alınıyor ve doğal olarak şuan aşırı bir yükselişte malesef

Screenshot_20170124-172349.png
Screenshot_20170124-172412.png
Screenshot_20170124-172233.png
Hm.

50 liraya kabinli bass buldum yarın bakıcam. Anfiyide hallederiz.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri