Ev içi sigorta panosundan nasıl elektrik alırız ?

erginsak

Üye
Merhaba,
Evimde standart bir sigorta panosu var.(1 adet kaçak akım rölesi ,1 adet 3 lü sigorta , yaklaşık 10 civarıda tekli sigorta)

Bu panodan elektrik almak istiyorum , pano tipi raya monte edilen priz bağlayacağım.

Elektriği nerden alırsam uygun olur acaba ? Prizde standart 3 giriş var ; L N Toprak

Teşekkür ederim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Prızden gelen 3 kablodan, prızın toprak kon tagına bagladıgınız kabloyu, panodakı topraklama termınaline, fiş takdıgımız diğer ıkı kontakdan birinden gelen kabloyu, panodaki nötr termınaline,
diğer kontakdan gelen son 3. kabloyu da, 16 amper sıgortarlardan birisin çıkısna (yani tesısata giden kabloların oldugu yere baglayın. Yalnız, dıkkat edın bu sigörta, şofben, çamaşır makınası gibi yüklü alıcıların oldugu sigorta olmasın.
Kullandıgınız iletken, 2.5 mm.den aşağı olmamalıdır.

Merhaba,
Evimde standart bir sigorta panosu var.(1 adet kaçak akım rölesi ,1 adet 3 lü sigorta , yaklaşık 10 civarıda tekli sigorta)

Bu panodan elektrik almak istiyorum , pano tipi raya monte edilen priz bağlayacağım.

Elektriği nerden alırsam uygun olur acaba ? Prizde standart 3 giriş var ; L N Toprak

Teşekkür ederim.
Sigorta panosunun üstünde buat vardır. Bence sigorta panosunu hiç karıştırmayın. Buattan almak mantıklı diye düşünüyorum.

prize ait olan buvat vardır oradan alabilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,923
Son üye
BilgeKaganInce22

Yeni konular

Geri