ev elektrik tesisatı

yeni taşındığımız evin elektrik kabloları çok ince topraklama var bunları değiştirmek istiyorum birde kaçak akım korumalı otomatik şalterler var önerileriniz nedir işçiliği kendim yapıcam ayrıca 8 tane oda var ve 11 şalter birde ana şalter yapmak istiyorum ana şalteri normal olandan mı yoksa 9 tanesinide kaçak akım koruması olanla mı değiştireyim şalter ve kabloda marka ne önerirsiniz kabloları duvar içinden kolay nasıl geçiririm işçiliğini ben yapıcam ama daha önce hiç bu şekilde bir işlem yapmadım

not:kaliteli ve uzun yıllar sorun çıkarmayacak bir elektrik tesisatı istiyorum evde 3 klima 4 led tv 2 bilgisayar 2 buzdolabı 1 çamaşır 1 çamaşır kurutma makinesi 1 kombi 1 bulaşık makinesi var

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
bu arada evdeki prizlerde viko artline çocuk korumalı 16 amper

prizlerin hepsine 2,5 luk kablo aydınlatmayada 1,5 luk kablo kullanmalıısn, sigortaların ıse siemens marka olanı tercıh et gaet sağlam vekolay arıza çıkartmıyorlar, kaçak akım koruma röleside siemens 30 mA kullanabılırsın . klimalara ayrı hat ckebilirsin veya 6lık kabloyu klim hattı olarak ana panodan alır buata getırır buattanda klimalarına 2,5 uk kablolarla dagıtımını yapablırsın . 11 şalter var ve kaçak akım koruma koymak ıstıyrum demisin . ılk baş faz ve nötrünü kaçak akıma grersın kaçak akımın cıkıslarınıda 11 sıgortaya dagıtmıs olrsun . kablo çekimi ise sustayla yapabildiin gibi eski kablolarına yenı kablonu bağlayıpta tesıatını yenıleyebılmen mumkundur :)

prizlerin hepsine 2,5 luk kablo aydınlatmayada 1,5 luk kablo kullanmalıısn, sigortaların ıse siemens marka olanı tercıh et gaet sağlam vekolay arıza çıkartmıyorlar, kaçak akım koruma röleside siemens 30 mA kullanabılırsın . klimalara ayrı hat ckebilirsin veya 6lık kabloyu klim hattı olarak ana panodan alır buata getırır buattanda klimalarına 2,5 uk kablolarla dagıtımını yapablırsın . 11 şalter var ve kaçak akım koruma koymak ıstıyrum demisin . ılk baş faz ve nötrünü kaçak akıma grersın kaçak akımın cıkıslarınıda 11 sıgortaya dagıtmıs olrsun . kablo çekimi ise sustayla yapabildiin gibi eski kablolarına yenı kablonu bağlayıpta tesıatını yenıleyebılmen mumkundur
smile.png

aynen bu şekilde

Son düzenleme:
prizlerin hepsine 2,5 luk kablo aydınlatmayada 1,5 luk kablo kullanmalıısn, sigortaların ıse siemens marka olanı tercıh et gaet sağlam vekolay arıza çıkartmıyorlar, kaçak akım koruma röleside siemens 30 mA kullanabılırsın . klimalara ayrı hat ckebilirsin veya 6lık kabloyu klim hattı olarak ana panodan alır buata getırır buattanda klimalarına 2,5 uk kablolarla dagıtımını yapablırsın . 11 şalter var ve kaçak akım koruma koymak ıstıyrum demisin . ılk baş faz ve nötrünü kaçak akıma grersın kaçak akımın cıkıslarınıda 11 sıgortaya dagıtmıs olrsun . kablo çekimi ise sustayla yapabildiin gibi eski kablolarına yenı kablonu bağlayıpta tesıatını yenıleyebılmen mumkundur :)
iliginiz için teşekkür ederim kablo olarak hangi markayı önerebilirsiniz

bitirme tezi olarak yapsan daha iyi olur aslında. danışman hocanla bi konuş derim "evin tadilatı var onu bitirme tezi olarak yapayım" dersin.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri