1. Forumumuzda alt yapı değişikliği yapılmıştır. sorun yaşayan üyelerimiz buradan hata bildirimi yapabilirler.

Ev aletleri bekleme konumunda ne kadar enerji harcar?

Konusu 'Elektrik Genel' forumundadır ve alfa romeo tarafından 21 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

1. alfa romeo

alfa romeo Yönetici Yönetim Ekibi Yönetici

Beğenilen Mesajları:
    390
    Ödül Puanları:
    183
    Meslek:
    Doğru bilgileri doğru insanlara aktarmak

Ev aletlerİmİzİn tamami fİŞe takili hangİsİ hİÇ caliŞmadigi halde enerjİ harciyor ???encok harcayan hangİsİ .hİÇ bİrŞey caliŞmadigi halde sayaÇ İlerlİyor fİŞlerİn tamamini cekİyorum duruyor fİŞlerİn hangİsİnİ taksam İlerleme baŞliyor
    Entes
    Entes
  2. Emrah

Emrah Onursal Üye Onursal Üye

Beğenilen Mesajları:
    158
    Ödül Puanları:
    128
    Meslek:
    Mekatronik & Robotik
    Sn.alfa romeo ;
    İçerisinde bobin veya transformatör bulunan cihazlar hiç çalışmasa dahi indüksiyondan dolayı minumum bir enerji tüketimi sebep olur,sayacınızında ilerlemesi bundan dolayı kaynaklanmaktadır.
    Saygılarımla;
  3. alfa romeo

alfa romeo Yönetici Yönetim Ekibi Yönetici

Beğenilen Mesajları:
    390
    Ödül Puanları:
    183
    Meslek:
    Doğru bilgileri doğru insanlara aktarmak
    peki bu kaybettigimiz enerji yi tasarruf etmeyi neden hiç bir vatandaşımız meslegi elektrik veya elektronikci olsun , topluma aşılamak insanlarımızı bilinclendirmek için yüksek sesle konuşmuyor sebeb kazancın kücüklügümü acaba ? aslında 70 milyon heray 1 er ytl lik tasarruf etse devlet bütçesinden tüm devlet memurlarına ayrılan 5.3 milyon ytl olduguna göre 1yıllık maaş tasarruf edilmiş olur sonucta !yol ,su enerji olarak geri döner gelin kullanmadıgımız cihazların fişini cekelim herkeze bunu anlatalım bu sitede tüm ülkeye örnek olsun.
  4. liman61

liman61 Yeni Üye

Beğenilen Mesajları:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    konuya birşey yazmak için geç kalındı ama gündemde tutulması için yazmadanda geçemedim.

Sayfayı Paylaş